العالم وب سایت برتر در بخش تلویزیون جشنواره وب ایران

من خودم به شخصه آدمی هستم که اصلا وقتی چیزی رو می بینم و یا به جایی می روم اصلا بعد از اون رو نقد و بررسی نمی کنم ولی اینبار واقعا هرکاری کردم نشد و نتونستم بیام و این مطلب رو ننویسم.

حدود ساعت 4.30 رسیدم به مراسم اختتامیه جشنواره وب ایران. از همون ابتدای امر بی نظمی رو می تونستی ببینی. هم همه و شلوغی بیش از حد و اندازه به چشم می خورد.

تقریبا ساعت 5  مراسم اختتامیه شروع شد. هیچ جایی برای نشستن وجود نداشت. و مجبور بودم سرپا وایسم و مراسم رو دنبال کنم. انصافا گروه زیادی برای هماهنگی وجود داشت اما هیچ نظمی وجود نداشت و بیش از حد اندازه و ظرفیت سالن دعوت شده وجود داشت. بعد از کمی ایستادن اعلام شد که در طبقه چهارم در سالن کنفرانس می تونید بروید و از انجا دنبال کنید. اما ان سالن هم ظرفیت خالی نداشت.

جشنواره وب ایران خارج از تصورم برگزار شد. جشنواره ای که در دوره های گذشته با این دوره تفاوت داشت. تصور خودم از این جشنواره این بود که سایت ها به خاطر ساختار فنی و طراحی جوایز رو دریافت می کنند و هدف از این جشنواره اعلام سایت های برتر با ساختار طراحی قوی و ... باشد. چیزی که  Bernard Gidon مدیر توسعه اروپا، آسیا و خاورمیانه W3C به همراه Bert Bos کسی که به عقیده بسیاری٬ عنوان پدر CSS  را دارد  و همچنین مدیران گلدیران و ال جی در ان تاکید داشتند به عناوین مختلف از جمع حاضر به عنوان توسعه دهنده های وب ایران و ... عنوان می شد و دعوت از بزرگان طراحی وب دنیا ناشی از این موضوع خواهد بود که محوریت جشنواره ساختار فنی هست. اما انگار یک تفاوت دیدگاهی بین اسپانسر جشنواره و برگزارکننده ها وجود داشت. جشنواره ای که بیش از هرچیزی به یک مراسم معرفی تلویزیون های اسمارت ال جی تبدیل شده بود. این مورد رو می شد به راحتی از نوع بر خورد رئیس مرکز رسانه های دیجیتال ارشاد در هنگام دادن جایزه دید و نگاه های عجیب او در هنگام بودن در جشنواره و نوع فراخوانی مهمانان ویژه برای اهدای جوایز به برندگان دید.

واقعا برایم جای تعجب داشت که چرا چنین جشنواره ای بدین گونه برگزار می شود. ایا در جشنواره های بزرگ دنیا هم اینگونه هست که در لوح تقدیرشان آرم اسپانسر به اندازه لوگوی جشنواره روی تندیس چاپ می شود؟ امیدوارم در سال های اینده شاهد برگزاری چنین جشنواره ای با این شکل نباشیم.

 

سالن اختتامیه جشنوراه وب ایران

اتاق کنفرانس محل برگزاری جشنوار وب ایران

New - New - VID_20120126_182628 - 00

دسته بندی ها: 

افزودن نظر جدید