استفاده از سرویس های سایتهای دیگر

وقتی همه به دید یک متخصص در موضوعی تو رو قبول دارند. چه بخواهی و چه نخواهی باید تجدید نظری در رفتار هایت بکنی. دیگر باید به همه چیز دقت کنی در همه چیز ریز بین تر باشی.
چند روزی هست که بسیار عمیق دارم به سایت های بزرگ خبری دنیا نگاه می کنم. تا وقتی سایت ها رو از دید کلی می نگریستم فقط یک چیز می دیدم اما الان هزاران چیز می بینی و فقط حسرت می خوری که چرا زودتر اینگونه بررسی نکردی و چقدر خودت عقب هستی.

سایت خبری france24.com رو بررسی می کردم. همیشه به دید یک سایت دروپالی نگاه می کردم که خبری هست و خیلی ساده طراحی شده و چیز خاصی نداره.
وقتی برای یک مشکلی که در سایت العالم داشتم جستجو می کردم به سایت france24.com رفتم تازه فهمیدم معنای طراحی تخصصی رو. و ابعاد تازهای رو برایم از چگونگی طراحی این سایت برایم روشن شد.

مشکل از این قرار بود : برای به اشتراک گذاری فایل های ویدئویی سایت در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و ... سایت فیسبوک یک بخش رو برای توسعه دهنده ها درنظر گرفته که در مورد مسائل مختلف توضیح داده. در مورد به اشتراک گذاری فایل های ویدئویی هم گفته برای اینکه بخواهید مستقیما فایل ها پخش بشه نیاز هست که یکسری متاتگ html که با og: شروع می شه کار کنی مثل og:video سایت france24.com این کارو کرده و داخل همه خبرهایش در سورس کد از این تگ ها استفاده کرده.

البته این مشکلی که در بالا مطرح کردم . یک مشکل نیست بلکه یک دیدگاه هست.

اصولا درطراحی وب سایت های بزرگ در مورد سرویس های اضافی داخل سایت دو تا دیدگاه کلی وجود دارد. یکی اینکه سرویس افزوده سایت رو مثل نظرات ، عضویت در سایت ، به اشتراک گذاری ویدئو و عکس های سایت رو منتقل کنیم به سایت دیگه یا اینکه در خود سایت انها را پیاده سازی کنیم. که هرکدام ازاینها دلایل و مزیت های خاص خودش را دارد. برای مثال برای اینکه فرقی بین کاربران عضو با غیر عضو داشته باشیم بیاییم در دیتابیس خود سایت و از ماژول های مربوط به عضو گیری استفاده کنیم یا اینکه بیاییم از openid استفاده کنیم و کاربر با یوزر و پسورد گوگل یا فیسبوک و ... وارد سایت بشود و یا اینکه برای بخش نظرات مطالب سایت بیاییم از سرویس سایت هایی مثل disqus استفاده کنیم. سایت مثل cnn نمونه بارزی از این استفاده از ابزار های خارجی هست.

از دیدگاه من بزرگترین برتری که می شه در مورد استفاده از سرویس های سایت های دیگه داشت. هزینه کمتر ، سرعت بیشتر ، کارایی بهتر ، امکانات بیشتر

درکل من خودم موافق این هستم که تا جایی که امکان داره از سرویس های سایت های دیگه استفاده کرد. مثلا وقتی یوتیوب و یا disqus و یا ... چنین امکانات خوبی به ما می دهند. لوزومی نداره ما بیاییم. خودمان سرور راه بیاندازیم برای مثلا اپلود ویدئو که بعد از مدتی مشکل پهنای باند سرور و حجم دیسک ها را داشته باشیم

البته باید این رو هم بگم که استفاده از این سرویس ها شمارو هم محدود می کنه مثلا فیلتر بودن برخی از این سایت ها و ... اما همیشه باید از دیدگاه کرد که مخاطب سایت شما چه کسانی هستند. و از کدام کشور ها.

برای مثال العالم بیشتر مخاطبانش از کشور های عربی و کلا عرب زبان هستند و در اکثر این کشور ها یوتیوب فیلتر نیست و برعکس خود سایت العالم فیلتر هست و اینجا بجای اینکه از اپلود سنتر داخلی استفاده بشه بهتره از سایت یوتیوب برای ویدئو ها استفاده بشه.(تاکید می کنم بهتره).

دیدگاه‌ها

سلام خسته نباشید من توی یک دوره ی کامپیوتر می خوام شرکت کنم که اسمش هست کاربر بانک اطلاعاتی صفحات وب دنبال یه pdf با این محتوا می گشتم که متاسفانه پیدا نمی کنم لطفا راهنمایی کنید taher sizdah

افزودن نظر جدید