دعا مخصوص جمعه آخر ماه رمضان

چقدر زود دیر می شود انگار همین دیروز بود که ماه رمضان شروع شد. این ماه مهمانی خدا چقدر زیبا ست  چقدردل انگیز است. چقدر زود گذشت امروز اخرین روز ماه مبارک رمضان هست و من ماندم و دلتنگی . بدرود ای بزرگترین ماه خداوند و ای عید اولیای خدا ، بدرود ای ماه دست یافتن به آرزوها ، بدرود ای یاریگر ما که در برابر شیطان یاریمان دادی ، بدرود ای که هنوز فرا نرسیده از آمدنت شادمان بودیم ، و هنوز رخت برنبسته از رفتنت اندوهناک.

در زادالمعاد از جابربن عبدالله انصاری منقول است که گفت: در جمعه آخر ماه رمضان به خدمت حضرت رسول (ص) رسیدم. چون نظر آن حضرت بر من افتاد فرمود: این آخرین جمعه است از ماه مبارک رمضان، پس آن را وداع کن و بگو: اَللَّهُمَّ لا تَجْعَلْهُ آخِرَ الْعَهِْد مِنْ صِیامِنا اِیّاهُ فَانْ جَعَلْتَهُ فَاجْعَلْنی مَرْحُوماً وَ لا تَجْعَلْنی مَحْرُوماً.

Ramazan1 زیرا که هر کس این دعا را در این روز بخواند به یکی از دو خصلت نیکو ظفر می‌یابد یا به رسیدن به ماه رمضان آینده یا به آمرزش خدا و رحمت بی‌انتها.

دیدگاه‌ها

ازتون ممنونم شما خوبان الان که در ماه رمضان قرار داریم دعا کنیم برای ظهور مهدی زهرا برای مولایمان برای او که از کارهای ما در عذاب است . بگیم آقا جان شرمنده ایم ، خطاکاریم ، غفلت کردیم ، ولی باز با روسیاهی به طرف شما اومدیم ، اومدیم واسطه بشی بین ما و معبودمان ، واسطه بشی تا ذره ای از گناهانمان پاک شه ، واسطه شی که با اعمال بدمان باعث روسیاهی خودمان نشیم ، واسطه شی که خداوند به واسطه شما و بندگان خوبش به من بی ابرو هم نظری بیاندازد . آقا جان به دادم برس سر تا پا خطاکارم . می ترسم از این زندگانی سیاه ، می ترسم با وجود داشتن عقل و هوش راه را از بیراهه تشخیص ندادم یا اگر دادم خودم را به بی راهه انداختم . اللهم عجل لولیک الفرج از شما دوستانی که این مطلبرا می خوانید خواهش می کنم برای من بی آبرو و پدر مریضم دعا کنید.

خداوند متعال پدر وما در شما ومن را مورد رحمت درگاه الهی خود قراردهد

افزودن نظر جدید