March 2012

 • وقتی سایتهای بازتاب و انتخاب خبر کم می آورند

  امروز به لینکی بر خوردم که دوستی برایم فرستاده بود. در این لینک به سایت انتخاب هدایت شدم.

  این سایت هم به نقل از بازتاب  ،خبر زیر را انتشار داده بود.

   

  --------------------------------------------------------------------------------

  انگلیسی را از معاونت برون مررزی صداوسیما بیاموزید!

  بازتاب نوشت: سایت شبکه العالم وابسته به معاونت برون مرزی سازمان صداوسیما در صفحه انگلیسی خود عبارت Thank you for your understanding استفاده کرده است:

  پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

  ------------------------------------------------------------------------

  صفحه بالا صفحه سایت افلاین دروپال  هست که در مواقعی که سایت در ارتباط با پایگاه داده به مشکل بر می خورد نمایان می شود.

  در هفته های گذشته به مدت 2 هفته سایت العالم تحت حملات شدید سایبری و از نوع DDOS بوده است که در اون زمان به دلیل حجم بسیار بالای حملات سایت اصلی العالم که به زبان عربی می باشد به کلی از دسترس خارج شده بود و سایت فارسی العالم هم به همین دلیل که سرور تحت حملات بوده از دسترس عموم خارج شده بود. که با تلاس تیم فنی سایت العالم این حملات به خوبی مدیریت شد و با کمترین هزینه ممکن سایت به روال عادی خودش برگشت.

  اولش شک کردم به اینکه نکنه واقعا  این متن رو خودم اشتباهی نوشته باشم ولی سریعا رفتم و مراجعه کردم به نسخه اصلی دروپال دیدم نه این متن پیش فرض دروپال هست.

  پیش خودم گفتم مگر می شود دروپال اشتباهی به این وحشتناکی داشته باشد و این همه کاربر تا به حال گزارش نداده باشند.

  متن رو در اینترنت جستجو کردم و دیدم نه تنها مشکلی ندارد و بلکه یک اصطلاح عمومی در زبان انگلیسی هست.

  گوگل برای این جمله بیش از  562,000,000 لینک را برای من می آورد که خود گواه این هست که این جمله هیچ مشکلی ندارد.

  متاسفانه رسانه های ما وقتی خبر ندارند شروع می کنند به زدن تیتر هایی این چنینی ،ای کاش سردبیر این سایتها کمی با زبان انگلیسی آشنا بودند و چنین تیتر های مضحکی رو نمی زدند.

  رسانه هایی مثل بازتاب و انتخاب که کلی ادعا دارند در این زمینه ، با تیتر کردن چنین خبرهای بی ارزش و غیر واقعی واقعا به دنبال چه چیزی هستند؟

   

 • العالم وب سایت برتر در بخش تلویزیون جشنواره وب ایران

  من خودم به شخصه آدمی هستم که اصلا وقتی چیزی رو می بینم و یا به جایی می روم اصلا بعد از اون رو نقد و بررسی نمی کنم ولی اینبار واقعا هرکاری کردم نشد و نتونستم بیام و این مطلب رو ننویسم.

  حدود ساعت 4.30 رسیدم به مراسم اختتامیه جشنواره وب ایران. از همون ابتدای امر بی نظمی رو می تونستی ببینی. هم همه و شلوغی بیش از حد و اندازه به چشم می خورد.

  تقریبا ساعت 5  مراسم اختتامیه شروع شد. هیچ جایی برای نشستن وجود نداشت. و مجبور بودم سرپا وایسم و مراسم رو دنبال کنم. انصافا گروه زیادی برای هماهنگی وجود داشت اما هیچ نظمی وجود نداشت و بیش از حد اندازه و ظرفیت سالن دعوت شده وجود داشت. بعد از کمی ایستادن اعلام شد که در طبقه چهارم در سالن کنفرانس می تونید بروید و از انجا دنبال کنید. اما ان سالن هم ظرفیت خالی نداشت.

  جشنواره وب ایران خارج از تصورم برگزار شد. جشنواره ای که در دوره های گذشته با این دوره تفاوت داشت. تصور خودم از این جشنواره این بود که سایت ها به خاطر ساختار فنی و طراحی جوایز رو دریافت می کنند و هدف از این جشنواره اعلام سایت های برتر با ساختار طراحی قوی و ... باشد. چیزی که  Bernard Gidon مدیر توسعه اروپا، آسیا و خاورمیانه W3C به همراه Bert Bos کسی که به عقیده بسیاری٬ عنوان پدر CSS  را دارد  و همچنین مدیران گلدیران و ال جی در ان تاکید داشتند به عناوین مختلف از جمع حاضر به عنوان توسعه دهنده های وب ایران و ... عنوان می شد و دعوت از بزرگان طراحی وب دنیا ناشی از این موضوع خواهد بود که محوریت جشنواره ساختار فنی هست. اما انگار یک تفاوت دیدگاهی بین اسپانسر جشنواره و برگزارکننده ها وجود داشت. جشنواره ای که بیش از هرچیزی به یک مراسم معرفی تلویزیون های اسمارت ال جی تبدیل شده بود. این مورد رو می شد به راحتی از نوع بر خورد رئیس مرکز رسانه های دیجیتال ارشاد در هنگام دادن جایزه دید و نگاه های عجیب او در هنگام بودن در جشنواره و نوع فراخوانی مهمانان ویژه برای اهدای جوایز به برندگان دید.

  واقعا برایم جای تعجب داشت که چرا چنین جشنواره ای بدین گونه برگزار می شود. ایا در جشنواره های بزرگ دنیا هم اینگونه هست که در لوح تقدیرشان آرم اسپانسر به اندازه لوگوی جشنواره روی تندیس چاپ می شود؟ امیدوارم در سال های اینده شاهد برگزاری چنین جشنواره ای با این شکل نباشیم.

   

  سالن اختتامیه جشنوراه وب ایران

  اتاق کنفرانس محل برگزاری جشنوار وب ایران

  New - New - VID_20120126_182628 - 00

  دسته بندی ها: