September 2011

 • دروپال 6 یا 7 کدام را نصب کنم؟

  وقتی یک نسخه جدید از یه نرم افزار انتشار پیدا می کند همه ما ناخوداگاه به سمت اون می رویم و راغب می شویم اون را نصب کنیم و به نسخه جدید تر کوچ کنیم. اما در برخی موارد استفاده از اون نرم افزار های جدید نیازمند خیلی مسائل دیگه هست.
  برای یکی از جدیدترین پروژه هایی که می خواهم انجام بدهم. تصمیم گرفتم از نسخه دروپال 7 استفاده کنم چون که می خواستم از MySql استفاده نکنم و بروم سراغ Oracle ویا ... خوب شنیده بودم دروپال نسخه هفت برنامه های ویژه ای برای این منظور تدارک دیده و قابلیت اتصال دروپال رو به انواع و اقسام دیتابیس های مختلف می توان به راحتی ارتباط داد. اما وقتی اون رو نصب کردم . تازه مشکلاتم شروع شد.
  خیلی از مازول هایی که از اون ها در پروزه های دیگرم استفاده کرده بودم و برای دروپال نسخه 6 وجود داشت برای نسخه 7 نبود و برخی از ماژول ها هم نسخه بتا بودند و هنوز استیبل نشده بودند. تصمیم گرفتم یک جستجو کنم ببینم حالا اصلا ارزش دارد از نسخه 7 استفاده کنم یا نه.
  با یک جستجو در گوگل نتایج جالبی بدست اوردم.
  اکثر نتایج حاکی از برتری نسبی دروپال 6 نسبت به 7 دارد ولی نکته قابل ذکر در همه این مقایسه ها افزایش حجم هسته دروپال هفت هست که باعث سنگینی و کندی دروپال 7 شده است. البته در پروژه های بزرگ این دیگر مشکل نیست و خود به خود به خاطر وسعت پروژه و هوک هایی که برروی هسته دروپال انجام می شود دیگر سنگینی هسته معنایی ندارد
  لینک های زیر را بد نیست دنبال کنید.
  http://drupal.org/node/615822
  http://2bits.com/articles/performance-benchmarking-drupal-512-drupal-66-...
  http://stackoverflow.com/questions/4908736/is-drupal-7-slower-than-drupa...
  http://www.accella.net/drupal-6-vs-drupal-7-which-should-you-install/

 • وقتی با هویت واقعی می نویسی

  وقتی با هویت واقعی و نام و فامیل واقعی خودت در دنیای مجازی می نویسی خیلی محدود می شه همه چیز برات، محدود هستی که وقتی در سایتت مطلبی می نویسی دقت کنی فکر کنی حوصله کنی خیلی ریز بین باید باشی که چیزی ننویسی که بعد ها دچار مشکل بشه برات در دنیای مجازی وقتی حرفی می زنی خیلی ها می خونند اون مطلب رو از ایرانی گرفته و همزبانت تا کسانی که سایتت رو با برنامه های مترجم متن ترجمه می کنند و می خونند اون وقت هست که خیلی سخت می شه نوشتن سخت می شه گفتن از زندگی روزمره ات نوشتن یاداشت گذاشتن توی سایتت خیلی سخت می شه چند بار که ببینی از مطالبی که نوشتی دوستانت برداشت های خودشان رو می کنند و در مورد یک موضوع روز ها پشت سرت حرف می زنند و می شوی نقل مجالس دوستانت.
  نوشتن درمورد سایت العالم و روزهای زیبایی که در انجا دارم برایم جذابه وقتی می نویسم از دقدقه هایم و می بینم که چقدر زیبا برخی از دوستان می ایند ومی خوانند و نظر می دهند دوستانی که اصلا نمی شناسمشان برایم جذاب هست زیبا تر از ان چیزی که فکرش را می کردم.
  این روز ها ، روز های پر استرسی هست همه چیز با هم از دانشگاه گرفته تا ... همه با هم دست به هم دادند که روز های پراز استرس داشته باشم.
  سایتی رو در دست کار دارم و بر روی ان کار می کنم سایتی که حاصل یک تلاش دسته جمعی هست یک کار گروهی خوب. این سایت بازدید بسیار بالایی نداره اما با توجه یه اسم این وزارت خونه از جمله سایت های مهمی در کشور هست که همیشه مورد حمله از طرف داخل و خارج کشور هست که همین چند وقت پیش به خاطر برخی مسائل هک شده بود و باعث شد این سایت هم مثل سایت العالم زودتر از موعد بر روی شبکه جهانی اینترنت اپلود شود.

  دسته بندی ها: