November 2010

 • 7218 ماژول یا امکانات برای دروپال

  بنا به عادت یا همان نون و نمکی که با بچه های جوملا فارسی یا joomla.ir  خوردم بالاخره هرچندوقت یکبار از طریق سایت به آخرین مطالب سایت سر میزنم  و مطالب سایت را دنبال می کنم. حدود یکماه پیش مطلبی در سایت قرار داده شده با عنوان جوملا همچنان پیشتاز، رکورد 6000 تایی امکانات! نمی دانم چرا نویسنده این مطلب چنین تیتری را انتخاب کرده در حالی که مثلا دروپال 7218 ماژول یا امکانات چنین ادعایی مبنی بر پیشتازی نداشته.

  انصافا حق دروپالی نیست ،که چنین در کشورمان ضعیف باشد

  بد نیست بدانید البته در صفحه اصلی سایت دروپال تمامی این آمار ها امده هست. تعداد افرادی که در سایت دروپال ثبت نام کرده اند 719001 نفر می باشد که متاسفانه در سایت جوملا چنین آماری را ندیم که بتوانم بین جوملا و دروپال مقایسه کنم..

  این 719001 از 228 کشور دنیا هستند که به 182 زبان زنده دنیا صحبت می کنند. اگر به این آدرس بروید می توانید لیست کاربرانی ایرانی که در سایت ثبت نام کرده اند را ببینید حدودا 3180 نفر کاربری در سایت دروپال عضو هستند که کشور خودشان را ایران انتخاب کرده اند. این آمار برای یک جامعه دروپالی فوق العاده هست یا حداقل برای من به شخصه فوق العاده هست. اما آماری که در خروجی سایت های دروپالی فارسی می شه دید این را تایید نمی کند یکی از مواردی که به ان می شود استدلال کرد میزان سایت های فارسی که با دروپال ساخته شده اند را می توان نام برد یکی دیگر را می توان به تولید امکانات ، قالب ها و ... دید که متاسفانه خیلی ضعیف در این زمینه ها کار شده است.

  یکی از دلایلی که می بینم، پراکندگی یا متحد نبودن، دروپال دوستان می تواند باشد و اینکه هر شخصی برای خودش یک سایت مرجع دروپال ساخته و متاسفانه هیچ کدامشان نتوانستند جوابگوی نیاز کاربران دروپالی باشد. برای مثال به سایت های زیر نگاه کنید 

  http://drupalcms.ir

  http://drupalfa.ir

  http://www.fadrupal.ir

  http://persiandrupal.com

  http://irdrupal.com

  http://drupalir.com

  http://drupal.blogsky.com

  http://idrupal.ir 

  البته سایت های دیگری هم هست که متاسفانه یادم نمی اید ادرس های انها را ، اگر شما اطلاع دارید برای تکمیل شدن سپاسگذار می شوم در قسمت نظرات اعلام کنید.

  همانطور که می بینید به غیر سایت اول دیگر سایت ها حتی سایت persiandrupal.com که خودم طرح ریزی کردم متاسفانه اطلاعات خاصی ندارد و صرفا دلیلی برای وجود ندارند.

  ای کاش این 3180 نفری که با دروپال کار می کنند روزی در کنار هم جمع بشوند و تا بتوانیم انطور که باید و شاید به ان جمع 719 هزار نفر درجهان بپیوندیم.

  اگر شما علاقمند هستید که فراخوانی داده شود که بتوان به این جامعه نوپای دروپالی در ایران شکل و شمایلی بدهیم حتما اعلام نمایید تا بتوانیم قدمی در این راستا برداریم

  دسته بندی ها: 
 • ۱۰۱ راه بالابردن ترافیک وب سایت

  بلاگ

  ۱٫ بلاگ را به وب سایت خود اضافه کنید : اگر شما برای شرکتتان سایت زدید یا یک فروشگاه آنلاین دارید، حتما یک بلاگ راه بیاندازید. با این کار باعث می شوید که بازدیدکنندگانتان مجددا به وب سایت شما مراجعه کنند. برای درک بهتر این مساله لطفا ۱۲ دلیل داشتن بلاگ برای تجارتتان را مطالعه کنید.

  ۲٫ در سایر بلاگ ها نظر دهید : تا این را خواندید سریع نروید در همه بلاگ ها کامنت بگذارید ” مطلب خوبی نوشتی لطفا به من هم سری بزن ” یا به قول معروف کامنت اسپم نگذارید، حتما می پرسید چرا؟! جواب بسیار ساده است : آیا خودتان دوست دارید کسی در بلاگتان اینگونه مطلب بگذارید؟ این کار شما یک توهین بزرگ است به نویسنده سایر بلاگ ها! به آنها می گویید برای وقتی که گذاشتی و مطلب نوشتی ارزشی قائل نیستم ! حال می پرسید پس چه کار کنم؟ جواب باز هم بسیار ساده است! مطلب سایر بلاگرها را بخوانید، و در مورد آن مطلب نظرتان یا اطلاعاتتان را بیان کنید. اینگونه سایر وبلاگنویسان نیز به شما علاقمند می شوند، زیرا شما یاد گرفته اید از مطالب سایر وبلاگ ها استفاده کنید و در بحث های آنها مشارکت کنید! لطفا این کار را همینطوری سر سری انجام ندهید! طوری نظر دهید که انگار مطلب را خودتان نوشته اید و برایتان نظر اهمیت دارد.

  ۳٫ پست مهمان بنویسید : بیشتر وبلاگ نویسان پست مهمان نویسی را قبول می کنند. به این معنا که در راستای مطالب آن وبلاگنویس مطلبی بنویسید، برای وبلاگنویس ارسال کنید و از او درخواست کنید که مطلب شما را در وبلاگش قرار دهد.

  ۴٫ دعوت به بحث و گفتگو : از وبلاگنویسان دعوت کنید در مورد مطلب خاصی مطلب بنویسند، مثلا در مورد فلان مساله اجتماعی یا بازار کار و هر کس نظرش را بیان کند، اینگونه یک بحث وبلاگی و سلسله وار شکل می گیرد، با مطالب مفید برای خوانندگان.

  ۵٫ بازی وبلاگی : به بازی های وبلاگی بپیوندید، برای مثال بازی وبلاگی روز طبیعت که هر کس در مورد روز طبیعت و بهبود وضعیت محیط زیست مطلبی می نویسد، یا در مورد روز آب، در واقع بازی وبلاگی چیزی شبیه به بحث و گفتگوست که در شماره قبل به آن اشاره کردم.( با کمی تفاوت )

  ۶٫ ارتباط دوستی : وقتی با وبلاگنویسی دوست شوید ، او بیشتر تمایل پیدا می کند به شما لینک دهد، ببینید من در مورد یک کار سر سری و فقط برای پیش برد هدفتان این کار را پیشنهاد نمی کنم! بلکه وقت بگذارید و واقعا دوست داشته باشید و از این ارتباط لذت ببرید، کسب و کار اینترنتی به نظر من تنها شغلیست که واقعا عاشق باید باشی و عشق بورزی و لذت ببری، پس به دوستی هایتان احترام بگذارید

  اشتراک

  ۷٫ مطالبتان را به صورت RSS منتشر کنید : اگر نمی دانید RSS چیست لطفا این مقاله را بخوانید و همچنین این مطلب را در مورد RSS خوان گوگل به نام ریدر.

  ۸٫ از فید برنر استفاده کنید : فید برنر بهترین صلاح برای شماست تا مشترکان فیدتان را از دست ندهید، برای آشنایی با فیدبرنر این مقاله را بخوانید

  ۹٫ عرضه کردن اشتراک مطالب به صورت ایمیل : خیلی از کاربران اینترنت شاید دوست نداشته باشند مطالب را از طریق RSS دنبال کنند، آنها ترجیح می دهند مطالبی که می نویسید از طریق ایمیل بخوانند! پس باز فید برنر را فراموش نکنید.

  ۱۰٫ ایجاد خبرنامه : خبرنامه به این معناست که کسانی علاقمند به عضو شدن در خبرنامه شما هستند که هر از گاهی ( می تواند هفته ای یک بار ) آخرین اخبار جدید پیرامون فعالیت ها و مقالاتتان را از طریق ایمیل در اختیارشان قرارگیرد. لطفا در استفاده از خبرنامه دقت کنید و به کسانی که عضو خبرنامه شما شده است احترام بگذارید، راه احترام گذاشتن هم بسیار ساده است! کافیست اعضای خبرنامه تان را هر روز بمباران ایمیلی نکنید! نهایتا هفته یک بار ، مختصر و مفید

  پادشاه اینترنت اطلاعات و مطالب است!

  ۱۱٫ خبرهای روز را منتشر کنید : اگر شما اولین کسی باشید که خبری را در یک حوزه منتشر می کند سایت های زیادی به شما لینک خواهند دارد

  ۱۲٫ مطلبی بنویسید که جای مباحثه داشته باشد : اگر شما مطلبی بنویسید تا دیگران به مشارکت در مورد آن مبحث بپردازند و نظر خود را در این باره اعلام کنند! قطعا جهت نوشتن نظرشان لینک به مطلب شما خواهند داد

  ۱۳٫ مطلبی با عنوان ۱۰ بنویسیسد : ذات آدمی دوست دارد که همه چیز را سریع یاد بگیرد. پس شروع کنید به نوشتن پست هایی همانند : ۱۰ دلیل داشتن بلاگ

  ۱۴٫ مطلبی با عنوان ۱۰۰ بنویسیسد : مردم دوست دارند که دلایل زیاد یک چیز را سریع و ساده یاد بگیرند. در نتیجه پستی نظیر همین که ۱۰۰ راه بالا بردن ترافیک وب سایت بنویسید.

  ۱۵٫ راهنما بنویسید : مردم دوست دارند چیزهای جدید یاد بگیرند، پس مطلبی بنویسید مثلا راهنمای کار با گوگل ریدر

  ۱۶٫ مصاحبه کنید : این یکی از بهترین استراتژی هاست، که مردم دوست دارند مصاحبه هایی که با آدم های موفق انجام می شوند را بخوانند، نظیر بخش مصاحبه

  ۱۷٫ از روزهای تعطیل استفاده کنید : شما می توانید استفاده بهینه ای از روزهای تعطیل یا چند روز رسمی بکنید. به این خاطر که در این روزها مردم در اینترنت بیشتر مشغول به وبگردی هستند

  طعمه درست کنید

  ۱۸٫ درست کردن یک نظر سنجی : مردم عاشق شرکت در نظر سنجی هستند و اگر سوال نظر سنجی برایشان جالب باشد، شدیدا علاقمند می شوند که آنرا به دوستانشان معرفی کنند. تا آنها نیز در این نظرسنجی شرکت کنند.

  ۱۹٫ درست کردن لیستی از مردم : مرد عاشق مطالبی هستند با عناوینی نظیر لیست ۵۰ کارآفرین یا ۱۰۰ میلیونر جهان

  ۲۰٫ درست کردن لیستی از سایت ها : مردم عاشق مطالبی هستند با عناوینی نظیر لیست ۲۰ سایت قالب وردپرس رایگان

  ۲۱٫ عکس های خنده دار منتشر کنید : مردم در آخر هفته ها و یا آخر زمان کار هر روزشان دنبال داشتن لحظاتی شاد هستند که با خنده خستگی هایشان را از تن به در کنند.

  ۲۲٫ درست کردن مقالات گرافیکی : برای درک بهتر این مساله لطفا این مقاله در مورد بهینه سازی موتورهای جستجو را مشاهده کنید

  رایگان

  ۲۳٫ انتشار کتاب الکترونیکی : یک کتاب الکترونیکی رایگان یکی از بهترین راه هاییست که شما برای بالا بردن ترافیک وب سایتتان در اختیار دارید. کافیست یک کتاب ۳۰ صفحه ای در مورد موضوعی که می نویسید تهیه کنید و آنرا در وب سایتتان برای دانلود قرار دهید.

  ۲۴٫ ایجاد قالب های رایگان وب سایت : قالب های CSS یکی از پرطرفدارترین مسائل بر روی اینترنت است. چون هستند کسانی که به فنون طراحی قالب آشنا نیستند و با اینکار می توانید آنها را به وب سایت خود بکشانید.

  ۲۵٫ طراحی قالب رایگان وردپرس : بیشتر بلاگرها از وردپرس استفاده می کنند! پس می توانید به راحتی از این طریق بلاگرهای زیادی را با خود آشنا کنید.

  ۲۶٫ درست کردن برگه های تقلب : برگه های تقلب شامل نکات کلیدی یک حرفه می باشد. می تواند همانند برگه های خلاصه نویسی شده باشد که شما در مورد موضوعی یادداشت می کنید تا با نگاه کردن به آن بسیاری از مسائل به یادتان بیاید. برای درک بهتر برگه های تقلب این مطلب ITTutorial را مطالعه نمایید.

  ۲۷٫ منابع طراحی وب ایجاد کنید : این مبحث یکی از پر مخاطبترین مباحث در وب است، بالاخره پی و چهارچوب وب، طراحی صفحات سایتهاست! برای مثال گردآوری آیکون ها، فونت ها و براش های فوتوشاپ!

  مسابقه ( برای این مرحله شما نیاز دارید که کمی هزینه مادی یا معنوی کنید! برای اینکار می توانید از اسپانسر خود کمک بگیرید یا یک اسپانسر پیدا کنید )

  ۲۸٫ مسابقه ReTweet : شما می توانید اقدام به راه اندازی یک مسابقه کنید، که هر کسی بیشترین ReTweet را نسبت به مطالبتان انجام داد جایزه ای به او داده شود

  ۲۹٫ مسابقه نظر دادن : همانند مطلب قبل با این تفاوت که در مورد مطالبی که می نویسید نظر دهند ( نظرات هدفمند و مفید ) ، این چه سودی به حال شما دارد؟ در واقع یک سری از دنبال کنندگان مطالبتان از طریق ایمیل یا RSS خوان ها اقدام به باز کردن وب سایتتان می کنند! در نتیجه این اشخاص را دعوت می کنید تا به وب سایتتان سر بزنند !

  ۳۰٫ مسابقه ارسال مقالات : اگر می خواهید یک شبه به یک بانک اطلاعاتی تبدیل شوید حتما چنین مسابقه ای را راه بیاندازید. برای مثال تا ۵۰ مقاله این مبلغ یا پاداش تا ۱۰۰ مقاله این مبلغ یا پاداش و …

  ۳۱٫ مسابقه نظرسنجی : راه اندازی یک نظرسنجی که نظر دهندگان اطلاعات کامل خود را وارد کنند. و از میان آنها قرعه کشی کنید.

  ۳۲٫ مسابقه ارسال ترافیک : با این روش شما باز ترافیک جذب می کنید! یک پیشنهاد ۲ هفته ای قرار دهید و در آن اعلام کنید از هر سایتی بیشترین تعداد بازدیدکننده به سایتتان مراجعه کنند جایزه خواهد گرفت.

  چند رسانه ای

  ۳۳٫ مطالبتان را به صورت ویدئویی منتشر کنید : دیگر مردم دوست ندارند بنشینند و کتاب بخوانند، در نتیجه بحث ویدئو بسیار می تواند دلچسب باشد، برای اینکار کافیست یک وب کم داشته باشید! و از خودتان فیلم بگیرید!

  ۳۴٫ فیلم گرفتن از صفحه نمایش کامپیوتر : نرم افزارهای زیادی امکان ضبط تصاویر محیط سیستم عامل را به شما می دهند! کافیست یک میکروفون به سیستم کامپیوتر خود اضافه کنید، برنامه ضبط را آغاز کنید و شروع کنید به آموزش قدم به قدم …

  ۳۵٫ ویدئوهایتان را در سایت های اشتراک ویدئو قرار دهید : برای توضیح در مورد این مساله فقط می گویم YouTube، فکر می کنم کافی باشد

  ۳۶٫ پادکست درست کنید : پادکست یکی از بهترین راه هاییست که می توانید ارتباطاتان را با بازدیدکنندگان قوی کنید و آنها را به وب سایت خود دعوت کنید.

  ۳۷٫ مصاحبه های صوتی : مردم بیشتر از اینکه دوست داشته باشند مصاحبه های متنی را بخوانند، ترجیح می دهند صدای انسان موفقی که از او مصاحبه می شود را نیز بشنوند.

  اشتراک لینک ( لینک مطالبتان را در این سایت ها قرار دهید )

  ۳۸٫ از  Stumble Upon استفاده کنید

  ۳۹٫ از Digg استفاده کنید

  ۴۰٫ از Reddit استفاده کنید

  ۴۱٫ از بوکمارک کردن مطالبتان در Delicious استفاده کنید

  ۴۲٫ دکمه های لینک های شبکه های اشتراک لینک ( لینک پراکنی ) را در آخر مطالب سایتتان قرار دهید.

  ۴۳٫ سعی کنید از تمام شبکه های لینک پراکنی استفاده کنید. برای فارسی زبانان ( بالاترین، مهندس، دنباله، شیرین ترین )

  شبکه های اجتماعی

  ۴۴٫ در شبکه های اجتماعی معروف ثبت نام کنید

  ۴۵٫ شروع به استفاده از فیس بوک کنید ( می دانید که فیس بوک دارای ۵۰۰ میلیون کاربر است؟ و هر روز این میزان دارد افزایش پیدا می کند؟ )

  ۴۶٫ صفحه ( Fan ) در فیس بوک ایجاد کنید.

  ۴۷٫ لینک صفحه Fan را در سایتتان قرار دهید تا بازدیدکنندگانتان به جمع علاقمندان شما در فیس بوک بپیوندند.

  ۴۸٫ از توییتر استفاده کنید، اگر دلیل استفاده آنرا نمی دانید لطفا این مقاله را بخوانید، آخر چه کسی بدش می آید بداند مثلا فلان مدیر سایت، یا برنامه نویس یا مدیر عامل شرکت در حال حاضر چه کار می کند؟

  ۴۹٫ دکمه های اشتراک مطالب در شبکه های اجتماعی را در سایتتان بگذارید : تا از این طریق هر کس به راحتی مطالبتان را در فیس بوک یا … به اشتراک بگذارد

  ۵۰٫ به توییتر و فیس بوک اکتفا نکنید و دنبال سایت های دیگر بروید

  بهینه سازی وب سایت

  ۵۱٫ صفحات ۴۰۴ را بهینه سازی کنید : چه بخواهید، چه نخواهید صفحات ۴۰۴ شتریست که در وب سایت شما خوابیده است. ممکن است کسی لینک اشتباه به مطالب سایت شما داده باشد یا یکی از مطالبتان به هر دلیل دچار مشکل شده باشد. در نتیجه حتما به طراحی یک صفحه ۴۰۴ شیک فکر کنید.

  ۵۲٫ در درون مطالبتان به صفحات دیگر خود لینک دهید : این دو مزیت دارد، اولین اینکه به کاربران وب سایتتان اجازه می دهد که به مطالبتان راحتتر دسترسی پیدا کنند. دوم نکته این باعث می شود که در رتبه های موتورهای جستجو بهتر دیده شوید.

  ۵۳٫ نکات مهم در مقالاتتان را Highlight کنید : مردم دوست دارند بدانند چه نکته ای در مطالب شما اهمیت بیشتری دارد و این راه به خواندن مطالبتان توسط خوانندگان کمک به سزایی می کند.

  ۵۴٫ وب سایتتان را در مرورگرهای مختلف امتحان کنید

  ۵۵٫ به زمان بارگذاری سایتتان دقت کنید و حجم صفحاتتان را کاهش دهید

  ۵۶٫ استفاده از کش : یکی از راه های بالابردن بارگذاری سایتتان استفاده از کش کردن صفحات توسط بازدیدکنندگانتان می باشد. این امکان همچنین منابع وب سایتتان را به شدت کاهش می دهد.

  ۵۷٫ از سرویس های خوب و محبوب هاستینگ استفاده کنید : این نکته را فراموش نکنید پیش از خرید هاست حتما به این نکته توجه کنید و میزبان خوبی برای وب سایتتان انتخاب کنید

  بهینه سازی برای موتورهای جستجو

  ۵۸٫ محتوای بی نظیری تولید کنید : اگر می خواهید که از طریق موتورهای جستجو دیده شوید و بازدیدکننده ها را به سایت خوب جذب کنید ، تنها راهی که دارید اینست که روی مطالب سایتتان کار کنید و مطالب خوبی را تولید کنید.

  ۵۹٫ BackLink درست کنید : به این معنا که طوری مطلب بنویسید که بلاگرهای دیگر را ترقیب کنید که به مطالب شما در مطالبی که می نویسند لینک دهند.

  ۶۰٫ تحقیقات پیرامون کلمات کلیدی : برای این کار کافیست این مقاله را مطالعه کنید و شروع کنید ببینید چه کلمات کلیدی در جستجو گوگل بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

  ۶۱٫ بهینه سازی تگ title : در کد های HTML خود حتما تگ <title></title> را در نظر داشته باشید. این یکی از مهمترین عامل های SEO می باشد. همچنین اگر از وردپرس استفاده می کنید می توانید از All in On SEO Pack / استفاده کنید.

  ۶۲٫ نقشه سایتتان را به صورت HTML درست کنید.

  ۶۳٫ از عکس هاس استفاده کنید : بسیاری از کاربران و وبمستر ها از گوگل برای جستجوی عکس استفاده می کنند در نتیجه در نام گذاری عکس و تگ های مربوطه دقت زیادی به عمل بیاورید.

  ۶۴٫ سایر زبان ها : با استفاده از افزونه Global Translator / یا Google Translator/سایر زبان ها را نیز به سایتتان اضافه کنید

  موبایل

  ۶۵٫ نسخه موبایل سایتتان را ایجاد کنید : دیگر اینترنت موبایل دارد باب می شود و بسیاری از مردم کشورهای توسعه یافته از موبایل برای کارهای روزانه شان استفاده می کنند. در صورتی که از وردپرس استفاده می کنید از افزونه WPTouch /برای تبدیل خودکار سایتتان به نسخه موبایلی استفاده کنید

  ۶۶٫ اپلیکیشن موبایل آیفون سایتتان را ایجاد کنید

  ۶۷٫ اپلیکیشن موبایل آندروید سایتتان را ایجاد کنید

  فروم های آنلاین

  ۶۸٫ در فروم ها و انجمن های بزرگ عضو شوید، در آن فعالیت کنید، مطلب بگذارید، پاسخ دهید و در مکان امضای خود، آدرس سایتتان را قرار دهید

  ۶۹٫ لینک به مطالب سایتتان : اگر کسی سوالی کرد که مرتبط با یک مطلب سایتتان بود ، لینک مطلب سایتتان را در توضیح به سوال ارسال کنید

  ۷۰٫ به انجمن های محبوب Craigslist بپیوندید

  ۷۱٫ فروم را به وب سایت خود اضافه کنید : زمانی که روزانه به ۵٫۰۰۰ نفر بازدیدکننده دست یافتید سریعا انجمن سایتتان را نیز راه اندازی کنید.

  شاه راههای مطالب

  ۷۲٫ مطلب در Squidoo بنویسید و آدرس سایتتان را در آن قرار دهید

  ۷۳٫ مطلب در HubPages بنویسید و آدرس سایتتان را در آن قرار دهید

  ۷۴٫ در یاهو به سوالات پاسخ دهید و آدرس سایتتان را در آن قرار دهید

  ۷۵٫ به سوالات در Linkedin پاسخ دهید  و آدرس سایتتان را در آن قرار دهید

  ۷۶٫ در ویکیپدیا مطلب بنویسیسد و در آخر منبع را آدرس سایتتان قرار دهید.

  روش های قدیمی

  ۷۷٫ در لیست دایرکتوری وب سایت های سایت خود را اضافه کنید. مانند دایرکتوری یاهو

  ۷۸٫ وبلاگ خود را در لیست دایرکتوری های وبلاگ ها اضافه کنید. مانند بلاگ لاین

  ۷۹٫ مقالات خود را در سایت های دایرکتوری مقالات اضافه کنید. مانند eHow

  80. تبادل لینک با وبمستر ها ( سایر بلاگ ها و سایت ها )

  ۸۱٫ استفاده از بنر : شما می توانید در مکانی از وب سایت خود که خالیست ، بنرهای تبلیغاتی وبلاگ و وب سایت های مورد علاقه تان را قرار دهید مطمئن باشید پس از مدتی خیلی ها هم اینکار را برای شما انجام خواهند داد.

  ۸۲٫ چاپ مطالبتان در مجلات و روزنامه ها

  ۸۳٫ در امضای ایمیلتان آدرس سایتتان را قرار دهید

  متدهای پرداخت در ازای جذب بازدیدکننده

  ۸۴٫ Google Adwords : یکی از بهترین گزینه ها برای وب مسترها و جذب بازدیدکننده چیزی نیست جز همین جناب آقای Google Adwords عزیز

  ۸۵٫ تبلیغ در فیس بوک : وقتی سایتی ۵۰۰ میلیون کاربر از سراسر جهان داشته باشد، شما گزینه بهتری را برای تبلیغات می شناسید؟

  ۸۶٫ تبلیغات در StumbleUpon

  87. تبلیغات در Reddit

  88. خرید مستقیم فضای تبلیغات : اگر وب سایت یا وبلاگی دیده اید که با اهداف شما برابری می کند، کافیست با مدیر آن تماس گرفته و از هزینه های تبلیغاتی آن آگاهی پیدا کنید.

  ۸۹٫ در شبکه های خرید و فروش بنر عضو شوید : شما کار تبلیغات را به این سایت ها می سپارید. نظیر http://www.buysellads.com

  90. درخواست نوشتن مطلب در مورد شما : به طور ساده به یک بلاگر مبلغی می دهید تا در مورد شما مطلبی بنویسد و به شما لینک دهد

  متدهای آفلاین

  ۹۱٫ به دوستان و آشنایانتان در مورد وب سایتتان بگویید

  ۹۲٫ به همکارانتان در مورد وب سایتتان بگوید

  ۹۳٫ آدرس وب سایتتان را در بیزینس کارتتان قرار دهید

  ۹۴٫ با کمک صنعت چاپ، چند تیشرت با عنوان و آدرس وب سایتتان درست کنید

  ۹۵٫ برچسب با عنوان سایت و آدرس آن درست کنید و در جاهایی که تمایل دارید بچسبانید

  ۹۶٫ در روزنامه ها تبلیغ دهید

  متدهای نامردی!!!

  ۹۷٫ دروغ اول آوریل یا دروغ ۱۳ : یک دروغ شاخ و دمدار وحشت ناک بگویید! خواهید دید که بدجوری همه باور می کنند و به شما لینک می دهند! لطفا این کار را در اول آوریل یا ۱۳فروردین ماه انجام دهید! زمان دیگری جای این کارها نیست!!!

  ۹۸٫ وب سایتتان را در مرورگرهای تمام بازدیدکنندگانتان به صورت پیشفرض قرار دهید تا هر بار مرورگرشان را باز می کنند با سایت شما روبرو شوند

  ۹۹٫ در فروشگاه های کامپیوتری بروید و آدرس سایتتان را بر روی محصولات تستشان قرار دهید! کار بامزه ای خواهد بود و تمام مشتریان آن فروشگاه وقتی لپ تاپ ها و کامپیوترهای تست را نگاه می کنند سایت شما سریع بالا می آید

  ۱۰۰٫ یک رقم نجومی برای فروش وب سایتتان بگذارید : یک حراجی راه بیاندازید و بگویید می خواهید وب سایتتان را به فروش برسانید! هر کس می خواهید قیمت بدهد!

  ۱۰۱٫ به دروغ بگویید هک شده اید!!! مثل بمب صدا خواهد کرد! باور نمی کنید یک بار امتحان کنید!!! و یک مطلب با عنوان هکش کردم و یک سری جملات بنویسیسد!

   

  منبع : maia.ir

 • ۲۰دلیل برای نپذیرفتن پروژه های طراحی وب به صورت انفرادی و مستقل

  همه ی ما مقاله های بی شماری خوانده ایم که در آن ها به دلایل مختلفی شما به انجام کار فردی و مستقل یا اصطلاحا   freelancing در مقوله طراحی یا توسعه وب تشویق کرده اند.
  در این مقالات اغلب نویسندگان کسانی را که هنوز در دنیای شرکت های بزرگ و به صورت تیمی در حال کار و همکاری با یکدیگر برای انجام پروژه های سازنده هستند را به شکل افراد بیچاره و حقوق بگیر معرفی کرده اند که گویی هیچ آرزوی بلندپروازانه ای در زندگی خود ندارند. اما حقیقت این است که برای رد انجام کار به صورت فردی و تشویق به کار تیمی نیز دلایل منطقی زیادی وجود دارد!
  در نوشته پیش رو بیست تا از چنین دلایلی را برایتان لیست کرده ایم. تمام دلایل به گونه ای گردآوری و گلچین شده اند که شما می توانید آگاهانه تصمیم بگیرید آیا freelancing و کار انفرادی واقعا همان چیزی است که در زندگی حرفه ای خود دنبالش هستید یا کار تیمی و خرد جمعی را بیشتر می پسندید! //
  به طور کلی نمی توان گفت کار تیمی در شرکت بد است، همانطور که در برخی حالات هم کار انفرادی هیچ مشکلی ندارد و تازه بهتر هم هست. اما این که کدام را برگزینیم برای هر طراح و توسعه دهنده وب انتخابی حیاتی و تاثیر گذار است.
  یک نکته : وقتی سخن از “مشاغل تیمی” به میان می آید، منظور ما بیشتر پروژه های شرکت های طراحی با کارکنان متعدد (چه آنها در تیم باشند چه نباشند) است، و کار تیمی به کاری که توسط تیم طراحی در شرکت های بزرگ انجام می شود نیز اطلاق می شود.

   

  ۱- شاید فکر کنید انجام کار طراحی به صورت انفرادی ساده تر از کار تیمی است!
  بسیاری از مردم که کار انفرادی را در ذهن دارند، فکر می کنند پرداختن به حرفه خود در حالت مستقل سبب ساده تر شدن کار در مقایسه با کار فعلی انها در شرکت و در مشارکت با اعضای گروه است. بالاخره، آنها تنها  باید روی پروژه هایی تمرکز کنند که آن را با توجه به توانایی های فردی خود برگزیده اند، دیگر اینکه رئیس یا همکارانی برای سر و کله زدن ندارند و از بار این استرس رها شده اند، و به این دلایل قادر خواهند بود تا ساعات کاری خود را به بهترین نحو تنظیم و به انجام پروژه بپردازند.
  اما اکثر افرادی که به صورت انفرادی کار طراحی می کنند ، حداقل زمانی که اولین بار شروع به کار و گرفتن پروژه می کنند، خیلی در مورد نوع پروژه های طراحی وب امکان انتخاب ندارند و درست است که رئیس یا همکاری برای دخالت دائم و اصلاحا آقا بالا سر ندارند، اما این بدان معناست که در صورتی که در پروژه ای دچار دردسر شوند و  نیاز به راهنمایی و کمک داشته باشند از خرد جمعی و  مشورت و همفکری تیمی محرومند.
  هنوز هم البته مشتریانی برای سر و کله زدن و اعصاب خردی وجود دارد. و تمام تئوری هایی که در مورد تنظیم ساعات کاری  و استراحت شما وجود دارد  در عمل به این شکل است که زمانی که تازه به طور مستقل  شروع به کار کرده اید به دلیل حجم زیاد کار و محرومیت از کمک تیم تنها می توانید انتخاب کنید کدام شانزده ساعت از ۲۴ ساعت هر روز را باید کار کنید و فقط ۸ ساعت زمان استراحت خواهید داشت!

   

  ۲-در کار به صورت انفرادی تجربه زیادی کسب نخواهید کرد.
  اگر تازه از مدرسه یا دانشگاه فارغ التحصیل شده اید، به احتمال زیاد تجربه زیادی برای کار طراحی و انجام پروژه های وب نخواهید داشت. و می دانید که به دلایل بسیاری تجربه در انجام کار از اهمیت زیادی برخوردار است. حال وقتی قرار است شخصی به صورت انفرادی و بدون بهره گیری از تجربه و کمک دیگران به طراحی وب بپردازد تجربه اهمیتی دو چندان پیدا می کند.
  اول از همه، شما نیاز به نشان دادن نمونه کارهای خود به مشتریان احتمالی دارید اگر می خواهید آنها شما را برای پروژه خود به کار بگیرند. در حالی که همیشه می توانید از پروژه ها و نمونه کارهای شخصی خود استفاده کنید، بسیار خوب است در صورتی که حداقل کار طراحی  یک یا چند سایت را برای افراد دیگر به پایان رسانده و به عنوان نمونه کار نشان دهید. (اگر آن مشتریان قبلی جز دوستان یا خانواده شما نباشند که باز هم بهتر است!) این نمونه کارها به  مشتری جدید می فهماند  که حرفه شما طراحی  وب ست و در گذشته  قادر بودید مشتریان خود را راضی نگه دارید.
  دلیل دیگر این است که برخورداری از تجربه هم به شما و هم به مشتری ثابت می کند که شما به عنوان یک طراح وب قادر به اتمام پروژه مورد نظر مشتری هستید. اگر شما هیچ کاری جز پروژه های شخصی را تا به حال انجام نداده باشید، هیچ دلیل منطقی دال بر اینکه شما قادر به انجام صحیح این پروژه  خواهید بود وجود ندارد.
  طراحان مستقل باید قادر به انجام درخواست مشتری و انجام تغییرات بر اساس تجدیدنظر های او در پروژه باشند، زیرا تقریبا همیشه چیزهایی وجود خواهد داشت که مشتری آن را نمی پسندد و از شما می خواهد تغییرش دهید، مهم هم نیست طرح های اولیه شما چه قدر عالی و بی نقص باشند. و تا زمانی که چند پروژه  را برای مشتریان مختلف به پایان نرسانید، و در این مسئله تجربی کافی کسب نکنید، هیچ گونه مدرکی برای اثبات این که آنچه که مشتری از شما به عنوان یک طراح انتظار دارد را برآورده می سازید نخواهید داشت.

   

  ۳- با کار انفرادی  هیچ حسی از کسب و کار و بیزنس پیدا نخواهید کرد.
  وقتی که شما به شکل تکی کار می کنید، به طور کلی کسانی که مسئولیت رسیدگی به صورت حساب ها، امور مالی، بازاریابی ، روابط عمومی ، و وظایف بی شمار دیگری که شرکت های طراحی درون یک تیم برای انجام پروژه تدارک دیده اند را نخواهید داشت. در عوض همه بار مسئولیت این کارها را زمانی که انفرادی کار می کنید  باید خود به تنهایی بر دوش بکشید.
  البته درست است که همیشه می توانید همه یا تعدادی از این وظایف را با استخدام افراد دیگر به عنوان بازاریاب یا حسابدار ، برون سپاری کرده و بخشی از بار مسئولیت ها را از دوش خود بردارید، اما بی شک در شروع راه خواهید دانست که چه هزینه های سنگینی را باید برای پرداخت حقوق به افراد زیر دست باید متقبل شوید. پس بهتر به این فکر کنید که چگونه می توانید خودتان، با آموختن مهارت های جانبی غیر از حرفه اصلی شما که طراحی وب است ، از پس همه این کارها به تنهایی برآیید!
  در این حالت مراجعه به کتاب های اقتصاد و تجارت دوران مدرسه یا  دانشگاه به خصوص  کمک مهمی است ، چرا که به شما تصویر روشنی از میزان دخل و خرج  (و اینکه خرج صرف چه مواردی شده) می دهد. توجه به این مسائل خیلی مهم است اگر می خواهید همچنان در این کسب و کار باقی بمانید و به دلیل ورشکستگی و قرض بالاآوردن از دور خارج نشوید.

   

  ۴- نیاز به مزایا با کار انفرادی برطرف نمی شود.
  برخی از افراد نمی توانند بدون مزایای کاری به کار ادامه دهند. به عنوان مثال اگر در سلامتی خود مشکلاتی دارید، تقریبا به طور قطع نیازمند بیمه درمانی خواهید بود تا از پس هزینه های درمانی خود برآیید. و حتی اگر هم اکنون در سلامت کامل به سر می برید، هیچ تضمینی وجود ندارد که در آینده نیز نیاز به مراجعه به پزشک و درمان پیدا نکنید.  به علاوه ، اگر دارای عائله هستید برای بچه ها و همسر خود نیز به احتمال زیاد بیمه خدمات درمانی می خواهید.
  این یکی از آن مسائلی که شاید در کشورهای پیشرفته با توجه به پوشش بهداشت عمومی زیاد مهم نباشد ، اما حتی در این کشورها شرکت ها برای کارمندان خود مزایای دیگری در نظر می گیرند که شاید دوست نداشته باشید با انجام کار به صورت مستقل انها را از دست بدهید.
  اگر شما شغلی آزاد داشته باشید، دیگر مزایای کارفرما که به بازنشستگان اعطا می شود را نخواهید داشت. دیگر خبری از  پرداخت حقوق در روزهایی که به دلیل بیماری یا به هر دلیل موجه دیگر قادر به کار نیستید نخواهد بود. همه اینها در دستمزد و حقوق ماهیانه شما و در نتیجه در وضع مالیتان موثر خواهد بود.

   

  ۵- شاید فکر کنید که در کار انفرادی پول بیشتری درمی آورید!

  بسیاری از طراحانی که به کار مستقل روی می آورند استدلالشان این است که به این ترتیب دستمزدشان افزایش خواهد یافت. بالاخره، آنها همه پولی را که در قرارداد با مشتری برای انجام یک پروژه توافق کرده اند را تنهایی بدست می آورند، بدون اینکه نیاز به تقسیم  پول بین اعضا تیم باشد. این درست است. اما در عوض خودتان  مجبور به پرداخت تمام مالیات هستید.(طبق قوانین  ایالات متحده ، حداقل ، مجبور به پرداخت  ۷٫۵ درصد از حقوق و دستمزدی که در قرارداد فی مابین منعقد شده به عنوان مالیات خواهید بود. در صورتی که در کار شرکتی این مالیات توسط کارفرما پرداخت می شود)
  همچنین می بایست تمام انواع هزینه های دیگر که مربوط به این کسب و کار است را خودتان تقبل کنید. چیزهایی به مانند خریداری تجهیزات اداری ، تجهیزات سخت افزاری جدید ، نرم افزارها ، و در کل سایر هزینه هایی که همراه با کسب و کار مرتبط با طراحی وب می باشد را باید شخص شما تقبل کند و کارفرمایی در کار نیست!
  همچنین  بین ساعات کار شما و ساعای که مشتری برایش پول پرداخت می کند تفاوت  وجود دارد. به عبارت دیگر هر عملی که شما به عنوان کار انجام دهید مشتری برایش به شما دستمزد نمی دهد. به طور مثال برای انجام امور مختلف اداری یا امور جانبی مرتبط با کار دستمزدی توسط مشتری در قرارداد در نظر گرفته نمی شود در حالی که برای انجام صحیح پروژه انجام این وظایف نیز بر عهده شماست.
  همچنین اگر در یک پروژه به دلیل پیچیدگی چار مشکل شده و وقت زیادی صرف کردید یا حتی مجبور به پرداخت پول به یک نفر بای راهنمایی و کمک شدید، تا ان را اصلاح کنید برای این مورد نیز معمولا از طرف مشتری دستمزد اضافی درنظر گرفته نمی شود. (حداقل رایج نیست). در صورتی که در کار تیمی در شرکت های بزرگ ، شما به طور کلی هم برای  ساعت های رایج  کاری و ساعات اضافه کاری و هم به صورت مزایا و پورسانتی دستمزد می گیرید، صرف نظر از اینکه رقم قرارداد مشتری با شرکت چه قدر باشد.

   

  ۶- شما هیچ گاه نظم و  انضباط کاری را درک نخواهید کرد!
  اگر نمی توانید نظم و انضباط در محل کار را تحمل کنید، پس هنگام کار به صورت انفرادی نیز از این موهبت بی بهره خواهید ماند. اگر می بینید ساعتهای زیادی را در محل کار به جای کار مفید صرف بازی های ویدئویی یا گشت و گذار در فیس بوک می کنید، در این صورت در کار به صورت انفرادی وضع از این هم بدتر می شود زیرا  به خاطر درآمد اندکی که برای زمان کوتاه کار در محل شخصی کار خود بدست می آورید به سختی می توان صورتحسابهای مختلف خود را پرداخت کنید و دست اخر در عوض کسب درآمد بدهکار هم می شوید!
  هنگامی که در محیط کار شرکت های بزرگ مشغولید، همیشه خظر و تهدید اخراج و از دست دادن کار وجود دارد  اگر بیش از حد از کار پرت بوده یا بی انظباط باشید. و این نکته شما را به تلاش و تکاپوی بیشتر برای کسب رضایت رئیس و همکاران شما وادار می کند. هنگامی که در خانه و برای خود کار می کنید ، چنین تهدید و خطر بالقوه ای را پیش روی خود نمی بینید. اما اگر کار درخواستی مشتری را به موقع تحویل او ندهید، مشتریان ناراضی خواهند شد و ، در نهایت ، هیچ مشتری نخواهید داشت و این یعنی بیکاری!
  پس اگر نمی توانید خودتان را به نظم و انضباط کاری در  زمان کار به صورت منفرد و بدون نظارت خارجی وادار کنید، همان بهتر که در شرکت کار کنید تا همواره یک عامل بیرونی شما را به انظباط وادارد.

   

  ۷- هیچ وقت عاشق کار خود نخواهید شد.
  بسیاری از مردمی که هر روز در ساعات معمول ۹ تا  ۵ بعدازظهر کار می کنند هیچ گاه واقعا عاشق کار خود نخواهند شد. آنها هر روز صبح با اشتیاق رفتن سرکار و دیدن دوباره محل کار خود بیدار نمی شوند. بلکه آنها سر کار می روند تا حقوق ماهیانه ای کسب کرده و مواد غذایی وسایر مایحتاج خود را تهیه کنند. گاهی اوقات دلیل این بی میلی  محیط کار است ، اما در اغلب موارد دلیل اصلی این بی انگیزگی آن است که  آنها واقعا از کاری که در حال انجامش هستند لذت نمی برند.
  اگر شما آنچه را که به عنوان کار و پیشه انجام می دهید دوست نداشته باشید، احتمالا به آن کار هرگز زمانی که ان را به طور مستقل و انفرادی انجام می دهید بیشتر از محیط شرکت عشق نخواهید ورزید. کار انفرادی سخت است ، و اگر شما قبلا سخت تلاش می کردید تا با جلب رضایت رئیس خود و تشویق او انگیزه ای برای انجام بهتر کار پیدا کنید، احتمالا در هنگام کار انفرادی این تلاش سخت تر  می شود چرا که  هیچ رئیسی وجود ندارد که شما را تشویق کند!

   

  ۸- فکر می کنید ساعات بیشتری برای استراحت در اختیار دارید!
  هنگامی که خودتان صاحب کسب و کار خود باشید و اصطلاحا رئیس و مرئوس خود باشید، به احتمال زیاد به مدت چند سال اول کار، به صورت مستقل  دوازده تا شانزده ساعت  در روز و پنج تا هفت روز در هفته باید کار کنید تا جوابگوی هزینه ها باشید.
  کار انفرادی طراحی وب نیز مانند هر کسب و کار دیگری است. به عبارت دیگر وقتی کار و کاسبی راه افتاد، به احتمال زیاد قادر خواهید بود ساعت کاری خود را کاهش داده و تنها بر روی پروژه هایی که مشتریان پول خوبی بابتش می پردازند متمرکز شوید. اما در این فاصله، احتمالا نیاز دارید هر کار و پروژه ای که پیشنهاد می شود را قبول کنید تا برای خود  شهرت و اعتباری کسب کرده و درآمدی پایدار ناشی از درخواست های مشتریان به طور منظم داشته باشید.
  همچنین این احتمال می رود که گردش مالی شما در طول  چند ماه اول آنقدر که انتظار دارید کافی نباشد، و یا حتی تا پایان سال اول نیز انتظارات را به خوبی رآورده نکند. ممکن است در زمینه فعالیت های غیر ضروری وقت زیادی صرف کنید. شما مدام روش هایی را  تکرار  می کنید چون روش خوبی برای پیگیری همه چیز ندارید.
  و به همین دلیل ، شما بیش از آن چه لازم است وقت صرف مسائل مختلف می کنید. گذشت  زمان و تلاش  بیشتر در نهایت این مسائل را حل میکند ، اما هنوز هم نیاز به مدیریت و صرف زمان وجود دارد.

   

  ۹-شما در خانه / آپارتمان / اتاق خواب خود جایی برای راه اندازی دفتر ندارید

  شکی نیست که فضایی اختصاصی برای کار نیاز دارید. این فضا لزوما نباید یک دفتر کامل باشد ، اما باید حداقل یک میز داشته باشید که فقط برای کار خود استفاده کنید. این ایده که شما می توانید همه کارهای خود چه کارهای خانه و چه کسب و کار را از روی میز آشپزخانه خود انجام دهید به احتمال زیاد فقط سبب سردرد  و دردسر شما خوهد شد! همانطور که این ایده که شما می توانید تمام کارهای خود را از میز کافی شاپ انجام دهید نخ نما شده!
  خبر خوب این است که اکثر مردم می توانند گوشه ای آرام در خانه ، آپارتمان یا اتاق خواب خود پیدا کنند که می توان یک فضای کاری دائمی راه اندازی کرد. اگر محل کار خود را در یک اتاق مشترک با فعالیت های دیگر راه اندازی کردید ، یک محل کاری گنجه مانند اغلب ترجیح داده می شود، بنابراین می توانید در روز کار خود را انجام دهید و هنگام انجام بقیه کارها بساط کار را جمع کنید تا مجبور نباشید مراقب بر هم خوردن فضای کاری خود شوید.

   

  ۱۰- شما نمی دانید از کجا مشتریان خود را پیدا کنید
  به احتمال زیاد برای پیدا کردن مشتریان خود به خصوص در شروع کار نیاز به تلاش زیادی خواهید داشت. اگر شما هیچ ایده ای ندارید که کجا دنبال مشتریان بالقوه باشید یا چگونه با انها ارتباط برقرار کنید، احتمالا نیاز به کار و تلاش مضاعفی برای یافتن کار خواهید داشت.
  پس باید قبل از اینکه شروع به مهاجرت به کار انفرادی کنید  طرح و نقشه ای برای جذب مشتریان در ذهن داشته باشید. نکته : سرقت مشتریان از کارفرمای قبلی همواره بهترین راه برای پیدا کردن مشتریان نیست!

   

  ۱۱- شما هیچ تجربه یا مهارتی در مدیریت پروژه نخواهید داشت.
  افرادی که پروژه طراحی وب را  بصورت مستقل به انجام می رسانند باید قادر به مدیریت یک پروژه از آغاز تا پایان باشند.
  هنگام کار در محیط کاری شرکت ، ممکن است فقط به جنبه های خاصی از پروژه طراحی رسیدگی کنید. اما اگر کار انفرادی می کنید، نیاز است که قادر به مدیریت هر جنبه ای از فرآیند طراحی و توسعه باشید. این امر لازمه اش آن است که بخش خاص از روند طراحی یا توسعه را به ناچار به دیگران بسپارید، که این بستگی دارد به آنچه که مشتری نیاز دارد و می خواهد ، و در محدوده بودجه مشتری و بازه زمانی که در قرارداد برای انجام ان ذکر شده، و مدیریت مشکلات احتمالی که بروز آن در هر پروژه طراحی وب اجتناب ناپذیر است.
  اگر هیچگاه یک پروژه طراحی وب را از آغاز تا پایان با موفقیت به انجام نرسانده باشید، به احتمال زیاد در پروژه های اولیه خود به میزان زیادی دچار خطا و به بیراهه رفتن می شوید و این دردسرهایی را برایتان به وجود می آورد. پس باید قبل از شروع کار به صورت انفرادی در زمینه مدیریت پروژه با خواندن کتاب ها و وبلاگ های مختلف و هر چیز دیگری که می توانید از ان برای یافتن نکته ها و ریزه کاری های انجام یک پروژه طراحی وب از ابتدا تا انتها استفاده کرد، به کسب تجربه بپردازید.

   

  ۱۲- شاید هدف از کار انفرادی این است که نخواهید با مردم سر و کار داشته باشید!
  هنگامی که کارتان مستقل شد، به زودی وادار به سر و کله زدن با مشتریان و رسیدگی به خواسته های آنان می شوید. و در حالی که اغلب کنترل بیشتری روی نحوه تعاملات با آنان و پروژه خواهید داشت، هنوز هم مقدار زیادی از زمان روزمره خود را صرف گفتگوهای چهره به چهره با دیگر مردم خواهید نمود. پس به کار انفرادی به منظور فرار از برخورد با مردم فکر نکنید که این چنین نیست!

   

  ۱۳- به آسانی نمی توانید از کار خود دفاع کنید!
  تقریبا به طور قطع در طول کار حرفه ای خود به صورت مستقل  با برخی مشتریان سخت گیر و مشکل پسند  مواجه می شوید و برایشان پروژه انجام می دهید.
  اگر شما زبان چربی نداشته و نتوانید از کار خود تعریف و تمجید کنید، نتیجه این می شود که هر بار مشتری ایرادی از کار می گیرد و باید دوباره کار کنید تا نظرش تامین شود. شما نیاز به اعتماد به نفس برای مقاومت در مقابل مشتری دارید که تلاش می کند تا از شما به صورت رایگان و بدون پرداخت دستمزد کار بکشد، یا در مقابل کسانی که تلاش می کنند با قلدری و هیاهو راه انداختن شما را به کاهش دستمزد پس از آن که کار را کامل کردید وادار کنند.
  شما همچنین باید قادر به مدیریت صحیح  مشتریانی باشید که صورتحساب خود را پرداخت نمی کند یا خواسته های غیر معقولی مطرح می کنند. مشکلاتی که در کار شرکتی برای طراح وب پدید نمی آید و رسیدگی به آنها بر عهده افراد دیگر است!

  ۱۴-در کار انفرادی هیچ مهارتی در مدیریت زمان نخواهید آموخت!

  مدیریت زمان می تواند یکی از جنبه های چالش برانگیزکار مستقل تلقی شود. این مهارت همچنین یکی از مهم ترین جنبه های طراحی وب می باشد. اما اکثر طراحان فکر می کنند صرف زمان بیش از حد روی یک پروژه خاص یا یک جنبه از کسب و کار خود (و یا حتی زندگی شخصی) به ضرر بخش های دیگر از کسب و کار یا زندگی آنان نخواهد بود که این تصور درستی نیست.
  مدیریت زمان برای افراد مشغول در پروژه های طراحی مستقل شامل دو چیز مهم است: زمانی که شما صرف کار می کنید در برابر زمانی که صرف زندگی شخصی خود می کنید، و دوم،  زمانی که شما صرف یک پروژه  می کنید در مقایسه با زمان صرف شده برای پروژه دیگر. تنظیم کردن ساعات خاصی از روز به عنوان ساعات کاری به مورد اول می تواند کمک کند، حتی اگر تمام آن ساعات کاری عبارت باشد از کار به طور منظم تا ساعت ۴:۰۰ بعدازظهر (و البته صبح ها زودتر برخواستن برای آنکه  ساعات کاری بیشتری در اختیار داشته باشید) و یا در روش دیگر تعیین تنها ۸ ساعت در روز به عنوان زمان کار (بدون تعیین کدام ۸ ساعت از روز )
  مورد دوم کمی مشکل تر است. باید دقیقا محاسبه کرد چقدر زمان صرف انجام هر پروژه کرده اید و همواره  آنچه به مشتری خود در مورد زمان انجام پروژه وعده کرده اید را مدنظر داشته باشید. سعی کنید ذهنی برآورد کنید هر بخش از پروژه چقدر زمان به خود اختصاص خواهد داد، و سپس سعی کنید حتی المقدور هر بخش را طبق برآورد اولیه به انجام برسانید .

   

  ۱۵- انگیزه کاری کافی نخواهید داشت.
  این مورد ارتباط تنگاتنگی با انضباط شخصی دارد، اما انگیزه شخصی برای کار در هر کاری نسبت به انظباط یک گام رو به جلوست. انظباط یعنی همه چیزهایی که در مورد کاری باید به ترتیبی انجام دهید. اما انگیزه یعنی یافتن دلیلی برای هر کاری که دوست دارید انجام دهید.
  درست است که مسائلی مربوط به کسب و کار وجود دارند که در حالت کار به صورت مستقل مجبور به انجامش نخواهید بود، اما تصمیم به انجام برخی از این نکات سبب می شود کسب و کار شما قوی تر یا لذت بخش ترشود.
  اگر تا کنون تنها  به انجام حداقل ها بسنده کرده اید، یکی از مزایای کار مستقل را از دست داده اید و آن رئیس خود بودن است خود انگیزهگی به این معنی است که شما می توانید کارها را بالاتر و فراتر از آنچه مورد نیاز  کار مستقل است انجام دهید و این به بهبود کسب و کار شما منجر می شود.

   

  ۱۶-یک پس زمینه حرفه ای از خود نخواهید داشت.
  وقتی که شما برای یک شرکت طراحی وب مشغول کار هستید، ممکن است هرگز مجبور به سر و کله زدن رو در رو  با مشتریان به طور مستقیم نباشید. مشتریان ممکن است حتی شما را به عنوان طراح پروژه خود نشناسند. و این مسئله بدی نیست، چون معمولا آنها بیشتر به شرکت طراحی علاقه مندند و شرکت را می شناسند تا فرد طراح را.
  وقتی که شما به کار مستقل می پردازید، به هر حال، این نام شماست که به کارهای شما گره خورده است. این بدان معناست که شما نیاز به حفظ کردن یک تصویر و پیش زمینه ذهنی حرفه ای  از خود برای بدست اوردن بهترین نتیجه  از کسب و کار خود خواهید بود و این کار آسانی نیست و با گذشت زمان و کسب تجربه بدست می آید.

  اگر مشتری نام شما را در گوگل جستجو کند و تمام نتایجی که پیدا می کند تنها عکس هایی از شما باشد که در وضع نامناسبی در تعطیلات نوروزی گرفته شده، این مسئله به شهرت کاری و حرفه ای شما آسیب فراوان می زند. باید مواظب باشید تا زندگی خصوصی خود را خصوصی و دور از انظار عمومی نگه دارید، و در ملاء عام رفتاری حرفه ای از خود بروز دهید. نکته : از تنظیمات امنیتی موجود در سایت های شبکه های اجتماعی به منظور محدود کردن آنچه عموم می توانند مشاهده کنند استفاده کنید!

  ۱۷- در تعطیلات و مسافرت دستمزدی نخواهید داشت!
  به عنوان یک کارمند مستقل، در تعطیلات یا در ایامی که به مسافرت تفریحی رفته اید دستمزدی نخواهدی داشت. پس باید یکی از این دو روش را برگزینید: یا برنامه ریزی برای بودجه خود در طول سال کرده تا بتوانید از پس هزینه های تعطیلات و مسافرت خود برآیید، و یا قبل از آغاز هر تعطیلات تلاش کنید تا پروژه نان و آب داری را گرفته و قبل از رفتن به تعطیلات و سفر آن را تحویل داده و درامدی کسب کنید! البته ، هر چه تعطیلات طولانی تر باشد، برنامه ریزی پیشرفته تر و دقیق تری لازم خواهید داشت و در بسیاری از موارد ، شما هنوز هم ممکن است مجبور باشید به شرایط اضطراری مشتری در حالی که از او دور هستید مثلا تلفنی یا از طریق اینترنت رسیدگی کنید.
  اگر در کار شرکتی به این مسئله خیلی عادت کرده اید که به طور سالانه باید چهار هفته مرخصی با حقوق اشته باشید، در کار مستقل خبری از این مورد نیست! موضوع اصلی که در کار مستقل باید بدان توجه کنید این است که پیش از سفر  به اطلاع مشتریان خود برسانید که قصد دارید برای چند روز به تعطیلات بروید و در دسترس نخواهید بود!

   

  ۱۸-دچار اعتیاد و افراط در کار می شوید
  هنگامی که در پایان روز کاری کسی نباشد که بگوید کار برای امروز کافیست، برخی افراد زمان به آسانی از دستشان خارج شده و به  کار ادامه می دهند. این مسئله می تواند به همان اندازه مضر باشد که کار نکردن به اندازه کافی مضر است، زیرا این بار افراط در کار کردن بیش حد می تواند به سرعت به فرسودگی شغلی و از کار افتادگی زودرس فرد منجر شود.
  اگر قادر به محدود کردن ساعت کاری خود نباشید، احتمالا دوره کار حرفه ای مستقل  کوتاهی را تجربه خواهید نمود. بی شک کار شما با بیش کاری آسیب خواهد دید و بازدهی کمی خواهد داشت، همین طور خانواده و زندگی شخصی شما. این مهم است که تعداد ساعت کاری روزانه خود را محدود کنید، و فقط بر روی پروژه هایی کار کنید که برای ان محدودیت های زمانی مناسب اند.
  یک راه حل ممکن برای افرادی که میل وافرشان به کار را نمی توانند کنترل کنند این است که این افراد به خود اجازه دهند برای سه یا چهار روز از هفته تا جایی که توان دارند کار کنید، اما پس از آن تمام روزها دیگر آن هفته اصلا کار نکنند. این  روش می تواند کمک به ارضای تمایلات افراط گونه فرد در انجام کار کند در حالی که هنوز این امکان را دارد که به اندازه کافی استراحت و تجدید قوا کند.

   

  ۱۹-شما نمی توانید به طور منظم در ساعاتی از روز کار کنید
  آزادی و رهایی از کار هر زمان که اراده کنید یکی از بزرگترین جذابیت هایی است که دلیل روی اوردن افراد به کار مستقل می شود. ایده مجبور نبودن به کار روتین از ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر مثل یک علامت به علاوه بزرگ است. اما این بدان معنا نیست که شما نیازی به حفظ ساعات کاری منظم در کار مستقل ندارید.
  اول از همه ، احتمالا بسیاری از مشتریان شما به ساعات کاری روتین  ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر پایبندند. پس  وقتی آنها در حال کار خود هستند شما نیز باید در دسترس آنها باشید  زیرا آنها می خواهند با شما به عنوان مجری پروژه خود در تماس باشند.
  مسئله دیگر این است که اگر شما برنامه ریزی زمانی برای کار نداشته باشید، احتمالا در خواهید یافت که انجام همه کارها در یک فرصت کوتاه چه قدر مشکل خواهد بود. پس مشخص کنید در  چه زمانی از روز بهترین بازدهی کاری را دارید، که می تواند به طور مثال از ۶:۰۰  عصر تا نیمه شب  باشد یا۳:۰۰ بامداد تا هنگام ظهر و سپس در آن  ساعات به طور منظم کار کنید. اما به هر حال باید بخشی از ساعات کاری انتخابی شما با ساعات روتین اداری همپوشانی داشته باشد تا مشتریان بتوانند در هنگامی ضرورت با شما در تماس باشند.

   

  ۲۰-شاید هیچ گاه با کار به صورت تک و دور از جمع کنار نیایید!
  کار انفرادی همانطور که از ماهیتش پیداست یک کسب و کار غیر اجتماعی است. در بسیاری از موارد ، شما مشتریان خود را اغلب به صورت  چهره به چهره ملاقات نخواهید کرد و از طریق تماس تلفنی یا اینترنتی قرارها گذاشته می شود. در هنگام کار همکاری که می تواند دوست صمیمی شما هم باشد دور و بر خود مشاهده نخواهید کرد. و احتمالا خارج از خانه و دور از افراد خانواده کار می کنید. پس اگر تنهایی و سکوت برای مدت زمانی طولانی را دوست ندارید ، به احتمال زیاد freelancing  یا کار مستقل را چندان مناسب حال خود نمی یابید.
  البته ، راه حل هایی برای رفع این مسئله وجود دارد. مثلاشما می توانید کار از خارج خانه در محلی عمومی انجام دهید (از یک کافی شاپ یا فضای  عمومی ) همچنین شما می توانید روابط اجتماعی  غیر کاری خود را تعمیق و گسترش دهید، به عبارت دیگر هنگامی که کار نمی کنید با تعامل با مردم  جنبه اجتماعی زندگی خود را بهبود ببخشید. یا حتی ممکن است علاقه داشته باشید روزها به طور منظم ناهار  خود را با دوستان دیگری  که مستقل کارند یا در خانه کار می کنند میل کنید.

   

  پایان سخن
  Freelancing یا کار مستقل و انفرادی مناسب همه افراد نیست. و این مسئله به هیچ وجه بد نیست. اغلب در بیشتر زمینه های خلاقانه از جمله رشته طراحی وب برخی ممکن است حس کنند  اگر در یک محیط سازمانی با قوانین دست و پاگیر و ساسله مراتبی که دارد کار کنند همانند کار انفرادی و مستقل نمی توانند خلاقیت های خود را شکوفا کرده و بروز دهند. اما حقیقت بسیار کمی در مورد این شیوه کار می دانند.
  کار مستقل نیز یک انتخاب شغلی است و چیزی است که هر طراح و توسعه دهنده وب باید به تصمیم گیری درباره انتخاب یا عدم انتخاب این شیوه با توجه به شرایط شخصی خود بپردازد.
  برای برخی، freelancing یک رویاست که به حقیقت می پیوندد. اما برای دیگران ، کار مستقل مانند حکم زندان (از نوع انفرادی!) و تبعید است. در نهایت می توان گفت هیچ گاه از کار با گروهی از همکاران و تحت نظارت بودن یک رئیس احساس شرمندگی نکنید و در صورتی که با کار در شرکت مشکلی ندارید و نیازهای مادی و معنوی شما را برطرف می کند به سمت کار مستقل به شرطی که کار گروهی را رها کنید نروید!

   

  منبع: "گویا آی تی"

 • دروپال یا شرپوینت کدامیک؟

  بعد از مطالعه برروي سازمانهايي که هم دروپال وهم ازشرپوينت استفاده مي کردند اين مطالعات خود را بصورت بيان تفاوتهاي اين دو حالت در جاهاي مختلف بيان خواهم کرد.زمانيکه من سايت شرپوينت را چند سال پيش گسترش مي دادم نيز به دنبال تفاوت هاي آن بودم و بخاطر کمبود اطلاعات در آن شگفت زده شدم. در سال 2007 دريس بويترت سازنده دروپال مطالبي را نوشت که واقعاً مرا تحت تأثير قرار داد . در بسياري از مقالاتي که من پيدا کرده بودم فقط از نظر تجاري بحث شده بود ولي درمورد کساني که اين محيط ها را گسترش دادند مطلبي نبود. در ادامه مواردي را اشاره مي کنيم که در طي تحقيق بدست آمده اند: دروپال در مقابل شرپوينت: دروپال  مايکروسافت را نابود کرد. از نظر من شرپوينت از نظر محيط تايپ به دلايل مختلف مناسب نمي باشد.شرپوينت 2007 نه تنها در محيط اينترانت استفاده مي شود بلکه در چهارچوب  وب سايت ها که محيط توانمند هستند نيز کاربرد دارد و در محيط هايي که ديگر برنامه ها از جمله CMS مثل دروپال کاربرد دارد. البته من در نظر ندارم که از توان شرپوينت در اينترانت تعريف کنم. پلت فرم ها با اينکه محصول توليدي مايکروسافت هستند ولي خاصيتي دارند که دروپال ندارد. همانطور که من متوجه شدم دروپال نمي تواند به مديريت اسناد و مدارک به مقدار زياد بپردازد ولي دليلي نيز وجود ندارد که چرا از آن به عنوان پلت فرم در اينترانت نمي توان استفاده کرد. البته اين نيز جاي بحث دارد. از ديدگاه من 6 عامل مهم تفاوت ميان دروپال و شرپوينت وجود دارد که شامل: 1_ ايجاد محيط پيشرفته محلي هم سخت و هم گران است. 2_ ايجاد روش مؤثر و پيشرفته 3_ ايجاد طراحی قالب در شرپوينت بسيار سخت است. 4_ بسياري از گزينه هاي شرپوينت کارکرد سختي دارند و در حد انتظار عمل نمي کنند. 5_ بسياري از ليست ها و کتابخانه ها سخت عمل مي کنند و در حد انتظار نيستند. 6_ شرپوينت سرعت پائيني دارد و به شما اجازه دسترسي واقعي به تمام توان خود را نمي دهد. 1_ ايجاد محيط پيشرفته محلي هم سخت و هم گران است. اولاً نصب شرپوينت در يک سیستم بسيار سخت مي باشد. زيرا شما براي راه اندازي شرپوينت به سرور ويندوز نيازمنديد و براي ايجاد بخش هاي مختلف يک سايت از شرپوينت استفاده مي کنيد. بنابراين هم سیستم شما نياز به ويندوز 2003 يا بالاتر دارد و يا اينکه نياز به برنامه اي که بتواند آنرا جدا کند دارد. به هر حال ايجاد محيط بصري در يک دستگاه کار آساني نيست. علاوه برCALها و ليسانس هاي مورد نياز، شما بايد حافظه اي بالاي 4 گيگ نيز در دسترس داشته باشيد. شايد ما از ديدگاهي مي نگريم که اطلاعات زيادي نداريم ولي در هر حال بسياري از همکاران من با حافظه 2 گيگ در لپ تاب خود نتوانستند آنرا اجرا کنند. بطور کلي VMLرا دريک گيگ به کار برديم که در حالت تئوري غير ممکن به نظر مي رسد. آنچه ما براي کار نياز داريم فقط اتصال سرور ويندوز 2003 به يک صفحه کنترلي که داراي 4 گيگ RAM باشد. در اکثر موارد ما مي توانيم  Design, Studio, Visual Studio را تا زمان ارتقاء آنها براي به کارگيري VM اجرا نمائيم. بطور خلاصه مي توان گفت که اجراي اين برنامه ها هم گران و هم بسيار سنگين است. پاسخ دروپال: دروپال از نظر کارائي و اجرائي بسيار مؤثر است. دروپال در همه انواع پلت فرم ها اجرا مي گردد و نيازي به استفاده از برنامه هاي سنگين در سايت ها نيست. دروپال و اسباب ويرايشي مثل Eclipse رايگان هستند. به علاوه بهره گيري از منابع آن آزاد و از طرف دولت حمايت مي گردد. 2_ ايجاد روش مؤثر و پيشرفته.از نظر من پيشرفت شرپوينت از سوي مؤسسات مورد تقاضا قرار گرفته که نياز به سيستم سرور sys مايکروسافت دارند. البته من فکر نمي کردم که در بسياري از اين سازمانها درون Microsoft sys admin بتوانند اين برنامه را اجرا نمايند. اين حقيقت که ارتقاء دهندگان بايد از sys adminکمک بگيرند دليل اول کمبود ارتقاء در برنامه هاست. دوم اينکه مراحل مختلفي براي تغيير محيط وب سايت بايد انجام گيرد. ارتقاء دهندگان سيستم روابط خوبي با dll دارند و داده ها را GAC افزوده مي کنند. IIS را بارگذاري مي نمايند که البته کار ساده اي نيست. البته شايد به نظر برسد که عوض کردن ليست ها و يا کتابخانه ها بسيار ساده باشد اما در واقع در زمان تغيير يک حالت به حالت ديگر کارهاي طاقت فرسائي انجام مي پذيرد. البته راه بهتري براي ورود و يا خروج داده از به درون يک محيط وجود ندارد. تيم ما در نظر دارد تا محيط پيشرفته اي را ايجاد نمايد که به حالت توليدي عملکرد داشته باشد. اين حالات مي تواند حالتي پيشرفته باشد اما اين را در نظر داشته باشيد که اين روند بسيار خسته کننده است. سه نوع ارتقاء دهنده وجود داردsys_ Admin، شرپوينت و همچنين روندarduous. پاسخ دروپال: ايجاد يک ارتقاء دهنده دروپال يا ارتقاء دهنده محيط هاي توليدي کار ساده اي است. بوسيله svn افراد مي توانند داده ها را به محيط پيشرفته تري انتقال دهند و تغييرات db را در آن اعمال نمايند. دروپال در PHP قابل اجرا است و شما نيز به سرور ديگري نداريد. بسياري از افراد دروپال را در محيط هايي که تکنولوژي بالائي ندارند اجرائي می نمايند. 3_ ايجاد قالب در شرپوينت بسيار سخت است.       مرحله طراحي قالب  نياز به برنامه شرپوينت 2007 دارد و به اين معني است که براي اجرائي کردن هر بخش اين برنامه هزينه بالائي نياز است که آن نيز مازاد بر هزاران دلار هزينه دريافت مجوز طراحي سازمانها و نياز سازمانها به شرپوينت است اجراي طراح شرپوينت به عنوان يک عامل ويرايشي مسئله سختي نيست ولي بخش بررسي دروني و بيروني آن واقعاً گيج کننده است. طبق تجربه من کار با يک سري طراح و مدير و...در بررسي فايلهاي aspx بسيار سخت است چه برسد به اينکه يکي بررسي يک فايل را فراموش کند. اين فراموشي بررسي يک فايل باعث مي شود که کار ديگران نيز دچار تغييراتي گردد. يا اينکه بايستي از سوي افراد بصورت دقيق بررسي دروني گردد. البته با اين کار باز تغييرات کافي براي ارائه برنامه به افراد ديگر انجام نگرفته است. ايجاد فايل در شرپوينت خطاهايي را به دنبال دارد. مشکل اصلي اين است علاوه بر نحوه کارائي شرپوينت، دسترسي افراد معمولي به مراحل ايجاد تغييرات است. البته اگر به مديريت داده اي مناسب دست يابيد متوجه مي شويد که اجراي هر گونه تم(قالب)در شرپوينت نياز به دانش خاصي ازXSLدارد.ديگر سيستم هاي مديريتي محتوي بيشتر نمونه دروپالهايي را ترجيح مي دهم که قدرت بالائي دارند و مي توانند ازPHP در لايه هاي مختلف طراحي زمينه بهره گيرند. با استفاده XSL شما مي توانيد عمليات XSL را بررسي و آنچه مي خواهيد را بدست آوريد. من هيچ وقت نفهميدم که چرا aspx حالت موقعيتي دارند به جز اينکه C# در آنها فعال است. چرا اين مسئله اهميت دارد؟ زيرا شما در اغلب موارد در حالت نتيجه آنچه در نظر داريد که آن ارزش کاري شما را بالا ببرد که نهايتاً براي جلوگيري از اين محدوديت ها از jQuery  استفاده کنيد. استفاده از شرپوينت بسيار سخت است چون پيچيدگي هاي آن غير استاندارد است.برخي فايلهايCSSوids در شرپوينت  وجود دارند اما کاملاً نادرست استفاده شده اند. برخي از اين موارد عبارتند از:IDهاي بلند، صفحه کار،CSSهاي inline وhtmlهاي غيراستاندارد.اجراي اين تغييرات غير ممکن است مگر اينکه شما يک سايتOwt of the box در شرپوينت 2007 از مشکلات در اينترنت به مشکلات ايجادي وب در سايت ها نيز افزايش مي يابد. زمانيکه شرپوينت يک پلت فرم اينترانت باشد طراحي زمينه در آن مشکل ساز نيست زيرا اين طراحي فقط از طريق کاربران مشاهده مي شود، امروزه اکثر ارتقاء دهنده ها بيشتر به دنبال تغييرات و افزايش Layoutهستند تا اينکه دست به تغيير کلي پس زمينه بزنند. پاسخ دروپال:      طراحي زمينه در دروپال بسيار ساده و انعطاف پذيراست. به اين ترتيب که اندازه ها براساس دانش طراحان صورت مي پذيرد که به معني ميزان دانش افراد و توان اجرائي آنها هست. اين تغييرات درCSSها و در برخي نمونه ها بيشتر قابل اجرا است. در اين برنامه نيازي به داشتن بالا در زمينه عملکردي گزاره ها نيست ولي بهتر است براي نتيجه بهتر به دانش خود افزود. همچنين تمامي موارد درPHPاست، اگر ازPHP آگاهي کافي داريد شروع تغييرات کار سختي نيست. 4_ بسياري از گزينه هاي شرپوينت کارکرد سختي دارند و در حد انتظار عمل نمي کنند. (CQWP) بخش بررسي محتوي وب به عنوان بخشي که به تغييرات ساده محتوي مربوط است شناخته شده است، اما به نظر من اين طور نيست. اول اينکه استفاده از خروجي در طراحي زمينه سخت است. اين مسئله به حرف من در استفاده ازXSL بر مي گردد. و بسياري از نمونه هاي XSL در درون برنامه ها هستند. مشکل بزرگ CQWP اين است که بطور همزمان دسترسي به آن امکان پذير نيست. طراحان به اين مسئله پي برده اند که دسترسي هم زمان به برخي موارد از جمله blogها کار آساني نيست. در اين مورد اطلاعات خوبي در اختيار قرارداده ايم. اين همان سوال من است که پرسيدم: چرا اين مسئله کار سختي است. همچنين اين سوال پيش مي آيد که چرا اين مسئله تا الان حل نشده است. من مي گويم که  در پلت فرم ها در سيستم هاست که در دو سال اخير و با پرداخت هزينه هاي رفع شده است. پاسخ دروپال: بخش هاي مختلف دروپال بسيار کارا هستند.بخش هاي ترکيبي نيز همين طور هستند که به علت همکاري فعال بخش هاي مختلف دروپال است که همکاري متأثر نيست. از نظر من بخش هاي بصريCQWP بوسيله عوامل مختلفي باهم در ارتباط هستند. قدرت View 2.0 باور نکردني است وCQWP با آنها قابل مقايسه نيست.Views که بخش ها بصورت انعطاف پذير عمل کنند و لايه هاي طراحي زمينه اي قوي داشته باشند. اگرCQWP قوي تري مي خواهيدبايد هزينه طراحي آنرا از طريق وب سايت هاي اصلي پرداخت و يا از محل هايي مثل Code Plex جستجو کنيد.البته افراد زيادي در اين زمينه فعاليت ندارند.این مطلب به طور اختصاصی برای این وب سایت نوشته شده و هرگونه کپی برداری از ان فقط با ذکر منبع مجاز می باشد 5_ بسياري از ليست ها سخت عمل مي کند و در حد انتظار نيستند. با مسئله انتقال اطلاعات به درون و به بيرون از ليست ها و کتابخانه ها نيز فکر کرده ايم. اما مسائل مهمي در اين باره بروز ايجاد مي شوند. برخي از داده ها در ليست به صورت هم زمان قابل دسترسي نيستند. مشکل در بخش نمايشي داده ها حتي در ليست ها است زمانيکه برروي موردي براي نمايش جزئيات کليک مي شوند. تمامي مجوزهاي شرپوينت براي اين بخش دچار مشکل هستند. تيم ما به دنبال راه کاري براي حل اين مشکل مي باشد. البته اين مسئله ممکن به نظر مي رسد و برخي موارد آن قابل تعمير مي باشد. البته هم در شرپوينت 2007 اين مسئله رؤيت شد وهم در 2009 همچنين مشکلات خاصي است که در بخش ليست ها براساس اندازه آنها پديد مي آيد. اين بخش با بخش"node" در دروپال مقايسه مي گردد و درصورت بروز مشکل و درصورت ايجاد وب مشکل ساز مي گردد. پاسخ دروپال: سيستم node دروپال بسيار قدرتمندتر و ساده تر از استفاده از ليست ها است. کيت ساختاري محتوي(CCK) انعطاف و قدرت بالائي به محتويات مي دهد حتي زمانيکه در بخش تکنيکي عملکردي انجام مي گيرد. در بخش (کتابخانه) نيز از CCK  براي اعمال برخي حالات به کتابخانه ها استفاده مي گردد که به نظر مي رسد تفاوت زيادي ندارد. در حالت عادي تفاوت اصلي در بخش نوشتاريnode مي باشد. CCK از مواردي استفاده مي کند که از نظر من هم منعطف اند و هم کاربرد آساني دارند. 6_ شرپوينت سرعت پائيني دارد و به شما اجازه دسترسي به تمام توان خود را نمي دهد. شرپوينت به کاربر اجازه نمي دهد که به داده هاي SQL و توان آن دسترسي يابند حتي اجازه دستيابي به آن نيز وجود ندارد ولي باعث نابودي برخي اطلاعات مي گردد. علاوه براين حتي اگر کسي بتواند آنرا تحليل کند ساختار آن بسيار سخت و پيچيده است. يک مورد که درباره شرپوينت بايد گفته شود اين است که تمام موارد بصورت حبابی هستند. البته اين مسئله براي من به عنوان راه حل مشکل نيست. همچنين بررسي داده ها نياز به "گروه تجاري" دارد که براي انتقال داده از يک بخش به بخش ديگر سيستم استفاده مي گردد. تيم ما نيز در اين بخش کار زيادي انجام نداده به همين دليل جزئيات دقيق BDC آن را نمي توانيم اعلام کنيم. اين مشکل دسترسي به داده ها عنوان گرديد. به نظر من بین مقایسه توسعه ASP.NET و بازمتن ها ، بازمتن ها بيشتر از بقيه به دسترسي آزاد به پایگاه های داده را بصورت مستقيم دارند. به همين دليل اين مسئله در اين محيط ها مشکل آفرين است. ارتقاء دهنده ها بايستي ازAPI در شرپوينت استفاده کنند و شرپوينت را در پلت فرمي که داراي کدهاي صحيح است اجرا نمايند. مشکل اين است که در برخي موارد افراد مي خواهند داده ها را به جاي ديگري انتقال دهند. مشکلات در زماني در وب ايجاد مي شوند که توليدي انجام مي گيرد ولي طبق آمار داده شده کار انجام نمي گيرد. البته من طبق تجربيات شخصي خود حرف مي زنم در اطراف ما بسياري از افراد از سرور قدرتمند استفاده مي کنند ولي هنوز با مشکل مواجه هستند. تيم ما از سيستمي استفاده مي کند که به سرور آماري خود اطلاعات را ارسال مي نمايد. البته اين راه حل خوبي است. مشکل برخي از اين نصب برنامه ها اين است که نياز به به روز شدن دارند که در اغلب موارد تمام بخش ها در سايت ها نياز به آپديت فوري دارند. پاسخ دروپال: دروپال دسترسي خوبي به بخش داده اي مي دهد و بخش هاي باکس نيز قابل مشاهده مي باشند. افراد مي توانند از اين باکس ها استفاده کنند و آنچه اتفاق مي افتد را مشاهده نمايند. البته اين در مورد افراد غير تکنيکي پيشنهاد نمي شوند ولي اکثر ارتقا دهندگان از آن بهره مي گيرند. همچنين دروپال توان اجرائي خارج از باکس را نيز فراهم مي نمايد مثلCaching،menu caching،Form caching،Page caching،block caching،Css/style caching. اين موارد از پيش طراحي شده به سايت توان اجرائي بالائي مي دهد. البته برنامه هاي زيادي هست که سايت ها را بسيار توانا مي سازند اما از نظر من عمده ترين و محبوبترين عامل همين انجام آزمايش هاي اجرائي برروي سايت است. اميدوارم که اين مقاله توانسته باشد به افراد و مديران که به دنبال بررسي شرپوينت و دروپال هستند کمک کند. موضوعات گفته شده ديدي عميق به دو پلت فرم داشته است که البته به دنبال پيشرفت هر دو بوده ايم. البته کارهاي زيادي از سوي افراد در وب سايت ها انجام گرفته که در بخش ويرايشي پلت فرم ها کاربردي است و باعث ايجاد تفاوت زياد گرديده است. شرپوينت مثل ديگر فرم ها انسدادي در کار ايجاد نمي نمايد . به نظر من اين عوامل انسدادي هستند که بايستي مورد توجه باشند؛ در دنياي واقعي پلت فرم ها بايستي به محدوديت هاي انتقال داده اي پرداخت. از نظر من آن پلت فرم هايي مشکل ساز هستند که گيج کننده باشند و به راحتي قابل ارتقا نباشند. هدف من از بين بردن توان شرپوينت در اينترانت نيست قبلا مايکروسافت گفته که آن مي تواند به عنوان عامل ارتقائي وب باشد. مي توانم بگويم که تجار به دنبال ابزاري هستند که در اين بخش سرمايه گذاري کنند يک بار پول خود را هزينه پلت فرم کنند که اين مسئله کار آساني نيست. بنابراين بنابه دلايلي که گفته شد من به مديران توصيه مي کنم که پول خود را پس انداز کنند و فقط صرف خريد پلت فرم قوي مثل دروپال نمايند.شما نيز اين را بپزيريد.      
  • منبع 
  • منبع
  • در اینجا مقایسه نموداری بین شیرپوینت و دروپال صورت گرفته که بد نیست مشاهده کنید.
  • آخرین نسخه از دروپال را از اینجا می توانید دریافت کنید
  • در حال حاضر درصدد پیاده سازی یک اتوماسیون اداری پیشرفته به همراه گردش کاری نامه ها و workflow  کامل در سازمانی که در ان مشغول هستم آغاز کرده ام و سعی خواهم کرد تجربیات خود را در اینجا به اشتراک خواهم گذاشت.
  • بد نیست بدانید دروپال بیش از 7000 هزار ماژول و یا امکانات اضافی دارد که به راحتی می توانید از انها برای پیاده سازی استفاده کنید
  • در حال حاضر سایت خودم را به دروپال تغیر دادم و بسیار از این بابت راضی هستم. این تغییر اگر چه بسیار سخت بود و برخی از این لینک ها و عکس های سایت شکسته شده است ولی به زودی با گزارش گیری که خود دروپال می دهد لینک های شکسته در زمان انتقال تمامی اطلاعات سایت از وردپرس به دروپال پیش امده است را بر طرف خواهم کرد
  • از اینکه این مطلب کمی بد ترجمه شده است عذر خواهی می کنم
  • Drupal vs. SharePoint
  • To Compare DRUPAL and SHAREPOINT 2007
  • Microsoft kill Drupal?
  • from Dries Buytaert
 • طراحی بانک های اطلاعاتی تحت وب

  بانک های اطلاعاتی تحت وب که معمولا تمامی اطلاعات حول محور یک موضوع را پوشش می دهند . مثلا سایت دایرة المعارف صحیفه امام خمینی می تواند شامل اطلاعاتی باشد از قبیل : سخنرانی ها و مشخصات مثل ، مکان ، زمان ، مخاطب و ... به نحوی که هر کس با مراجعه به آن ولو بصورت نسبی به جمیع مباحث دسترسی داشته باشد . مسلما در چنین پروژه های سنگینی در کنار اعمال روتین پروژه مانند برنامه نویسی و گرافیک و ... دو چیز بیشتر خودنمایی می کند : یکی طراحی بانک اطلاعاتی و دوم تولید محتوای آن که ذیلا تشریح خواهد شد .

  طراحی بانک اطلاعاتی تحت وب

  مسلما در طراحی چنین بانک معظمی می بایست چندین پارامتر مد نظر قرار گیرد :

      * سرعت کار و میزان مراجعات به وب سایت و درخواست های کاربران که بر اساس تعداد کاربر پیش بینی می شود .
      * امنیت بانک تا یک نفوذگر نتواند به راحتی اطلاعاتی که به زحمت گردآوری شده را به سرقت برده و یا تغییری ناشایست دهد .
      * پرس و جوهای بانک اطلاعاتی .
      * امکان برقراری لینک داخلی بین اقسام اطلاعات که فوق العاده در ناوبری کاربر در صفحات یاری دهنده است .
    
  تولید محتوای بانک های اطلاعاتی تحت وب

  چنین سایت هایی با حجم زیادی از داده و اطلاعات و البته در شکل ها و فرمت های گوناگون سر و کار دارند که دیجیتال کردن این اطلاعات ، بارگزاری و آپلود آنها مستلزم داشتن تخصص فراوان و تجربه انجام پروژه در data entry است . در تولید محتوای چنین سایتی نکاتی چند می بایست مد نظر قرار گیرد :

      * محتوای این سایت ها می بایست از فخامت و استواری لازم برای استناد برخوردار باشد .
      * هرگونه اطلاعاتی می بایست بهینه شده و قابل جستجو توسط موتورهای جستجو باشد .
      * بتوان تمامی اقلام اطلاعاتی را در موتور جستجوی خود سایت جستجو نمود .
      * در عین حفظ زیبایی , استفاده از اشیاء حجیم صوتی , تصویری و عکس به حداقل برسد تا صفحات سریع لود شوند .
      * هر قلم اطلاعاتی حداکثر با سه کلیک در اختیار کاربر قرار گیرد .
      * ساختار این بانک های اطلاعاتی تحت وب می بایستی کاملاً مطابق با استاندارهای ساخت یافته جهت داده کاوی تولید شده باشد تا روابط پنهان موجود در این توده های عظیم داده ای قابل کاوش و استنتاج باشد . این امر زمانی که این انبوهه های داده ای چهره تجاری به خود بگیرند بسیار حایز اهمیت خواهد بود زیرا از یک سو نتایج حاصل از کاوشگری داده ای همیار بلامنازع مدیران ارشد در اتخاذ استراتژی مجموعه تحت مدیریت شان بوده و از سوی دیگر حفاظت اسرار تجاری موجود در این انباره های اطلاعات بسیار خطیر است.
   

  وبگاه ای زیر نمونه ای از بانک های اطلاعاتی تحت وب می باشد که به وسیله سیستم های مدیریت محتوای باز متن پیاده سازی شده است.

  http://sahifeh.net

  http://daneshnameh.irdc.ir

 • مشاوره در زمینه طراحی وب

  همانگونه که می دانید داشتن یک وب سایت اینترنتی ، تنها یک تجمل یا تبلیغ نیست ، بلکه وب سایت اینترنتی شما عبارت است از هویت شما در دنیای مجازی . به عبارت دیگر همانگونه که شما در دنیای حقیقی صاحب یک کسب وکار می باشید ، در دنیای وب و اینترنت نیز با داشتن یک وب سایت ، دارای یک تجارت اینترنتی هستید . بنابر این همانگونه که شما برای سرمایه گذاری و آغاز یک فعالیت جدید در کسب و کارتان نیازمند مشاوره و کسب اطلاعات می باشید ، در دنیای مجازی نیز نیازمند دریافت نظرات متخصصین این عرصه می باشید .

  در کشور ما به واسطه فعالیت نیروهای جوان در عرصه طراحی و پیاده سازی وب سایت های اینترنتی ، نوعی نگاه غیر تخصصی و غیر کارشناسانه به این کار وجود دارد که متاسفانه باعث گردیده تا کسانی که اقدام به طراحی وب سایت شان یا عقد قرارداد با شرکتهای طراح سایت می نمایند ، نگاه جامع و کاملی نسبت به این زمینه نداشته و متاسفانه در خیلی از موارد ثمری که می بایست از سرمایه گذاری خود ببرند ، عایدشان نخواهد شد و ایشان را دچار سردرگمی خواهد کرد .
   

  فقط کافی است از طریق بخش تماس با من در خواست مشاوره خود را ارسال نمایید تا در اسرع وقت با شما هماهنگی های لازم برای این امر صورت بپذیرد.

  جلسه اول این سلسه از جلسات رایگان خواهد بود.

 • طراحی نرم افزار های تحت وب بر پایه باز متن

  طراحی نرم افزار های تحت وب بر پایه باز متنشاید برای شما هم جای سوال باشد که چطور می شود به وسیله برنامه های بازمتن مثل دروپال ، وردپرس ، جوملا و ... یک وب سایت جامع و کامل داشت. برای این مطلب شما را با به دیدن این مطلب از سایت ارجاع می دهم تا خودتان با قدرت دروپال و سایت های بسیار زیادی که به وسیله این سیستم مدیریت محتوا ساخته شده است را ملاحظه کنید.دروپال یک سیستم مدیریت محتوای صرف نیست . دروپال را می توان یک پلتفرم توسعه نرم افزاری تحت وب خواند با دروپال شما می توانید هر انچه که مد نظر دارید در ذهن برای تولید یک برنامه تحت وب را راه اندازی کنید. فقط کافی است بدانید چطور و چگونه می توان ان سیستم را ساخت. گروه نرم افزاری ما چگونگی راه اندازی هرگونه برنامه تحت وبی را می داند. کافی است با ما در تماس باشید
 • وبلاگ سازنده دروپال

  اگر یک دروپال کار باشیدواگر یک بار هم سایت دروپال را دیده باشید حتما پایین سایت را دیدید که نوشته شده دروپال یک علامت تجاری ثبت شده توسط Dries Buytaert می باشد .وبلاگ سازنده دروپال یک وبلاگ فوق العاده است . اولین چیزی که وقتی یه بازدیدکننده به سایت اقای Dries Buytaert می ره  و می بینه ،عکس جالبی هست که از خودش گذاشته :دی عکس جالبی هست.رزومه کاری او فوق العاده هست  او در سایتش در مورد تازه های دروپال ، عکس هایش ، درمورد سایت های که با دروپال ساخته شدند به تازگی و ... می نویسد.