July 2008

 • من در سرزمین وحی 4

  چقدر دقایق زود گذشتن انگار نه انگار دو هفته در مدینه و مکه بودم انگاری همش برام یه خواب بودش انگاری یه خواب قشنگ بود برام. آدمی نمی تونه وصف اون روز ها رو ،یاد و خاطره اون روز ها رو از ذهن خودش بیرون کنه و نمی شه توصیفش کرد. یه بد بیاری بزرگ برام پیش اومد حدود 2500 تا عکس توی این سفر انداخته بودم که نمی دانم چرا ): اما هرچی عکس انداختم پرید، یعنی مموری کارتم یک باره هنگ کرد و با پیغام memory card error card locked! بر خورد کردم و الان وقتی مموری کارت رو داخل رم ریدر می گذارم یا داخل دوربین اصلا نمی شه بازش کرد، درایو مموری رو و سیستم هنگ می کنه. اما دارم تلاش می کنم ببینم می تونم برگردونم اطلاعات رم رو . دعا کنید که برگرده اطلاعات .اگر برگرده عکس های با کیفیت 8 مگا پیکسل و hdr که گرفته بودم رو حتما می گذارم برای دنلود. خوشبختانه دوستان هم کاروانیم عکس های خوبی انداخته بودن و من هم سعی می کنم هر روز یه قسمتی از اون ها رو بگذارم. از همینجا از همه دوستان تشکر می کنم که لطف کردن و این عکس ها رو در اختیار بنده گذاشتن. فرودگاه بین المللی مهرآباد ساعت 23:40 هواپیما تهران را به مقصد جده ترک می کند. و در ساعت 2:30 بامداد به وقت تهران در فرودگاه جده فرود می آید.

  هواپیمای ایران ایر تور وضعیت خیلی بدی داشت صندلی هایش

   

  در فرودگاه جده حدود 30 دقیقه انتظار کشیدیم تا به سمت قسمت انگشت نگاری فرودگاه برویم.

  رفتار بسیار بد سعودی ها در فرودگاه وانگشت نگاری . چهره نگاری از کار هایی بود که به صورت رندم از دانشجویان انجام می شد تقریبا از هر 3 نفر 2 نفر را انگشت نگاری می کردند.

  انگشتنگاری و چهره نگاری از دانشجویان برای سفر به مکه و مدینه هم جای تعجب داشت برای همه ما

  فرودگاه جده و معماری خاصش در نوع خود زیبا بود

  ساعت عربستان 1.30 دقیقه با ایران تفاوت داشت و ما می بایست ساعت های خود را به عقب برگردانیم یعنی +2 ساعت از وقت گرینویچ جلوتر.

  در ابتدای ورودی شهر مدینه تابلویی زده شده بود با متن مسلمین فقط.

   

  انشاالله بقیه عکس ها رو هم به زودی زود می گذارم. از دوستان خوبم که این عکس ها رو در اختیار بنده گذاشتن باز هم تشکر می کنم.

 • من در سرزمین وحی 3

  هر در که زنم صاحب آن خانه تویی تو

  هرجا که روم پرتو کاشانه تویی تو

  در میکده و دیر که جانانه تویی تو

  مقصود من از کعبه و بتخانه تویی تو

  مقصود تویی کعبه و بتخانه بهانه

  این روز ها برام خیلی سخت گذشت خیلی. همش دارم لحظه شماریی می کنم برای رفتن اما اینقدر این روز ها دیر میگذرد که خدا می داند.

  این چند روزه سعی کردم به همه زنگ بزنم و خداحافظی خییلی سخته وقتی زنگ می زنی به مادر بزرگی که آرزوش هست که فقط توی این دنیا بره به خانه خدا و نمی تونه بره و حالا من دارم می رم خیلی سخته وقتی زنگ می زنی به دوستان همه دارند گریه می کنند و تو هیچی نمی تونی بگی هیچ حرفی انگاری لال شده ای و دیگه نمی توانی سخن به زبان بیاوری نمی دانی اصلان چی باید بگویی. خیلی سخته، حتی تصورش هم سخته اما...

  امشب ساعت 11 شب 87/4/24 به امید خدا راهی سرزمین وحی خواهم شد. ابتدا به مکه و از انجا با اتوبوس به سمت مدینه خواهیم رفت.

  سلام مادر بزرگ ، سلام خاله ، سلام عمه، سلام عمو ، سلام...

  -سلام

  خوبید

  - مرسی تو خوبی

  ممنون

  -ممنون

  دارم می رم خانه خدا امشب

  -خوش به حالت

  -مارا هم دعا کن

  -رفتی اونجا چند رکعت از طرف منم نمار بخون

  -یادت نره ما رو ،حتما ما رو هم دعا کنیا

  دلم می گیره

  حتما شما که جای خود داری حتما حتما

  انشالله قسمت شما هم بشه

  -انشالله

  -گریه

  -گریه

  -گریه

  -گریه

  .

  .

  .

  دیگر نمی دانم چه بگویم

  -یادت نره برای پدرت هم دعا کنی ،حتما بجای اون هم اعمال یک حج رو انجام بده یادت نره ها اون دستش از این دنیا کوتاهه تویی که باید براش انجام بدی

  -گریه

  خدایا  پر از دردم خدایا ، ببین خدایا ...

  مدد یا رب چو من بی تاب باشم

  مبادا در گنه مرداب باشم

  مدد کن بنده ای با عشق گردم

  به شوق طاعتت بی تاب باشم

  گناهم بسته در ظلمت دلم را

  که روز  از پرتو مهتاب باشم

  همی ترسم که از سویت نگارم

  سحر آید ولی من خواب باشم

  سیه بختم که شب ها تا سحر گاه

  لب تشنه کنار اب باشم

  خمار باده ذکر نگارم

  به دنبال شرابی ناب باشم

  نمی خواهم پس از این بار الها

  برایت بنده ناباب باشم

  خانه خدا در سال 2012 چنین شکلی خواهد داشت

  برای دیدن عکس در سایز اصلی بر روی عکس کلیک کنید

 • من در سرزمین وحی 2

  امروز اولین جلسه ای بود که رفتم برای جلسه هماهنگی حج عمره دانشجویی منم مثل خیلی های دیگه از بچه های کاروان اولین بارم بود که اومده بودم . جلسه قبلی بخاطر اینکه امتحان داشتم نتونستم بروم اما امروز رفتم حرف های زیاد خاصی گفته نشد اما خیلی هایش برام تکراری بود حرف هایی که از دوستان و اشنایان می شنیدم. نوشتن خیلی سخته مخصوصا وقتی که بخواهی از چیز هایی که می بینی خلاصه ای بنویسی.

  برای دیدن بقیه عکس ها باید رو ادامه مطالب کلیک کنید

  ابتدا یه اقایی اومد و کمی مداحی کرد توی یکی از سالن های دانشگاه تربیت معلم و من هم اول نشستم از راه دور چند تا عکس گرفتم(کمی می ترسیدم چون که هیچ هماهنگی نکرده بودم برای عکس گرفتن و پیش خودم می گفتم نکنه حراست اذیت کنه)

  خلاصه دیدم نمی شه باید بلند شم برم جلو و چند تا عکس درست حسابی بگیرم اما نور سالن خیلی کم بود و عکس ها افتضاح می شدند . و از ان جایی که باتری های دوربین شارژ نداشت مجبور بودم که بدون فلاش عکس بگیرم.

  ادم یه حس و حال دیگه داشت خیلی عجیب بود اون جا با اون مداحی واقعا هم جو گیر شده بودند.

  و بعد ازمون خواستند که با توجه به مدیر کاروان ها هر گروهی به جای خاصی بروند گروه ما رو هم فرستادند بریم نمازخانه برای ادامه جلسه. در نماز خانه اقای حاج محمدی صحبت هایی کلی در مورد چگونگی سفر و کلیات سفر کردند

  بچه ها کلا چهره های متفاوتی داشتند همه انگار توی این دنیا نبودند.

  و بعد روحانی کاروانمان هم اومدند و کمی صحبت کردند در مورد کلیاتی از حج و ...

  همه سرا پا گوش بودند به صحبت های های روحانی کاروان

  بعصی از دوستان هم داشتند بیرون از نمازخانه دانشگاه تربیت معلم کمک می کردند در برگزاری هرچه بهتر این همایش

  یه لحظه اینجا فکر کردم مدیر کاروانمان داره دعوا می کنه با روحانی کاروان اما نه بنده خدا داشتند کاملا دوستانه با هم گپ می زدند.

  دیگه این آخر بچه ها خسته شده بودند اخه توی این گرما از ساعت 1 اومده بودند تا ساعت 4.30 بود اگر اشتباه نکنم که جلسه تموم شد.

 • من در سرزمین وحی 1

  تصمیم گرفتم از سفرم به خانه خدا یه سفر نامه تهیه کنم. امیدوارم کم همتی نکنم بشینم بنویسم . عکس که خواهم گرفت خیلی زیاد اما خیلی دوست دارم سفر نامه ای همراه با عکس بنویسم. اگر خدا کمک کنه که حتما می کنه فقط این خودمم که باید همت کنم. سعی می کنم حتما از مکه یا مدینه یه پست بنویسم یه امید خدا 24 همین ماه به سرزمین وحی تشرف پیدا خواهم کرد.

  دوسال پیش تقریبا دی یا بهمن ماه بود  توی ذهنم نیست اما  همین موقع ها بود که اعلام کردن برای قرعه کشی حج عمره دانشجویی بیایید ثبت نام کنید با کلی ذوق و شوق رفتم اسمم رو نوشتم.

  دلم خوش بود، پیش خودم می گفتم خوب چون من توی دانشگاه کار می کنم و قرعه کشی هم دست آقای مهرابی هست می رم باهاش صحبت می کتم تا پارتی بازی کنه و  حتما واسم یه کاری می کنه.چقدر اذیتش کردم آقای مهرابی را، چند روز بعد نتایج رو اعلام کردن. اسمم نبود خیلی دلم گرفت پیش خودم گفتن خدایا آخه چیه من کمتر از این آدم هایی هست که اسمشون در اومده. پیش خودم گفتم حتما حکمتی داره . حتما برای سال دیگه اسمم در میاد. یکسال از اون ماجرا گذشت دوباره گفتن بایید اسم بنویسید برای حج عمره دانشجویی. خوب با کلی ذوق بیشتر رفتم توی اینترنت و توی سایت لبیک فرم رو پر کردم و ازش پرینت گرفتم. مطمئا بودم که دیگه ایندفه اسمم در میاد خوب رفتم فرم را دادم به مسئول ثبت نام و اون مدارکم رو دید و اسمم رو نوشت و گفت فلان روز قرعه کشی می کنند یعنی شنبه یک روز بعد از روز دانشجو. روز دانشجو هم اومد و من پس فرداش رفتم سراغ آقای مهرابی بهم گفت هفته دیگه قرعه کشی هست. سرم رو انداختم پایین و رفتم.خوب مطمئا بودم این دفعه حتما اسمم در میاد و دیگه فرقی نداشت برام که امروز یا 1-2 ماه دیگه اسامی اعلام بشه خوب مطمئن بودم که خدا دل منو نمیشکونه. نمی دانم چرا اما یه حسی همش بهم می گفت اسم من توی قرعه کشی در میاد.

  اسامی اعلام شد از اقای مهرابی پرسیدم اسامی رو کجا زدید رفتم اسامی رو بخونم ، دیدم بر اساس شماره ملی زدن کلی کیفم رو گشتم دنبال شماره ملیم پیداش نکردم. یه دختره پیشم بود وقتی شماره ملیش رو دید کلی ذوق کرد پرید رفت دوستاش و خبر کرد به اون ها هم بگه. به ذهنم افتاد که توی گوشیم ذخیره کردم شماره ملیم رو. دست کردم توی جیبم گوشیم رو در اوردم یه سرچ کردم شماره ملیم رو پیدا کردم. هرچی دقت کردم دیدم نه خر ما از کره گی دم نداشته مثل اینکه.

  اون دختره اومد با دوستاش و من سرم و انداختم پایین و رفتم پیش خودم گفتم خدایا اخه مگه چی میشد... چرا اسم من در نیومد کلی توی دلم حسودی کردم به اون دختره... کلی کفر گفتم...

  4.11.876 صبح ساعت 6 بیدار شدم ساعت 3 خوابیده بودم فکر نمی کردم به این راحتی بلند بشم برای نماز.از همه زودتر توی خونه بیدار شدم برای نماز وقتی بیدار شدم با سروصدای من بقیه هم بیدار شدن. گرفتم خوابیدم. ساعت 10 بود خیلی خوابم میومد. موبایلم زنگ می خورد شمارشو دیدم از اصفهان بود شماره برام ناشناس بود خواستم جواب ندم اخه خیلی خوابم میومد صداشو قطع کردم گرفتم که دوباره بخوابم اما یادم اومد که شماره دانشگاه هستش. کلی فکر بیخود به سرم زد پیش خودم گفتم این شماره اموزش هستش چرا یعنی چکار داره. پیش خودم گفتم حتما برای انجمن علمی زنگ زدن جواب دادم دیدم به به به آقای مهرابی هستش سلام احوال پرسی کردم بای اقای مهرابی بعد گفت رضا جان کجا هستی گفتم تهران گفتم چطور مگه دیگه مطمئن شده بودم که برای انجمن علمی هستش. گفت رضا توی قرعه کشی دوباره حج عمره اسمم در اومد شنبه صبح اصفهان باش.

  ادامش باشه برای فردا که اخرین جلسه قبل از سفرم هست . که فردا در دانشگاه تربیت معلم برگزار می شه و سعی می کنم چند تا عکس هم بگیرم از اون مراسم...

 • رپیدشیر ساعات خوشحالی

  رپیدشیر را به جرات می توان گفت یکی از بزرگترین در اشتراک فایل و خدمات میزبانی فایل دانست.اما سایستی که مدیران رپیدشیر کمی برای انان که می خواهند به طور رایگان از خدمات این سایت استفاده کنند را شاید آزار بدهد. وقتی شما می خواهید از این سایت یک فایل را دریافت کنید.ابتدا باید چند ثانیه صبر کنید تا بتوانید فایل را دریافت کنید و یا باید کد امنیتی ای وارد کنید که خواندن اون خیلی مشکل هست. چند عدد که گربه هایی رویش نشسته اند و باید شما اعدادی را وارد کنید که گربه ای به صورت نشسته هست را وارد کنید.

  رپید شیر چند وقتی هست که ساعات خوشحالی دارد که در این روز ها و ساعت شما می توانید بدون هیچ مشکلی فایل ها را دیافت کنید اما یک سری محدودیت هم باز برای شما وجود دارد. یه اقای خوبی پیدا شده که نشسته و یه پلاگین برای فایرفاکس نوشته که به شما نشان می دهد که الان رپیدشیر خوشحال هست یا نه. اگر از اون دسته ادم هایی هستید که از رپید شیر زیاد استفاده می کنید و نمی خواهید پولی برای خرید اکانت رپیدشیر پرداخت کنید می توانید از addons جالب استفاده کنید.

  برای دریافت این پلاگین فایرفاکس کلیک کنید

 • 10 ابزار برای دنلود فایل ها یوتیوب

  یوتیوب یکی ار بزرگترین سایت های وب 2 است و در زمینه به اشتراک گذاری کلیپ ها و فیلم های ویدئوی شما فعالیت می کنه .یوتیوب ابتدا در ۱۵ فوریه ۲۰۰۵ فعال شد و سایت به تدریج در ماه‌های بعد راه‌اندازی شد.شش ماه بعد در ماه می ۲۰۰۵ سایت به طور رسمی و عمومی افتتاح شد. در ۱۳ نوامبر به دنبال موفقیت خیره‌کننده یوتیوب٬گوگل یوتیوب را به مبلغ ۱۶۵۰ میلیون دلار خرید. متاسفانه یوتیوب اجازه دنلود ویوئو ها را به شما نمی دهد اما در اینجا 10 روش برای دریافت این ویدئو ها را برای شما تشریح خواهم کرد

  download youtube videos

  1.Kiss YouTube این سایت برای شما برنامه به وجود اورده که به راحتی هرچه تمام تر می توانید فایل های یوتیوب را دریافت کنید فقط کافی هست بر روی کلمه “kiss” کلیک کنید تا لینک دنلود ان ویدئو را دریافت کنید و بتوانید ذخیره کنید . 2. YouTubeLoader Firefox Plugin یک پلاگین فوقالعاده برای فایرفاکس ان را بر روی فایر فاکس خود نصب کنید و لذت ببرید 3. Videodownloadx.com این سایت گزینه های زیادی به شما نمی دهد اما خیلی ساده و کاراست فقط کافی است لینک ویدئو خود را در یوتیوب را وارد کنید 4. KeepVid این سایت هم مشابه سایت قبلی، شما در این سایت از هر سایت دیگه ای مشابه یوتیوب می توانید لینک ان را وارد کنید و لینک مستقیم ان را دریافت کنید 5. YouTube Catcher یوتیوب کشر هم که مثل چند سایت قبلی که معرفی کردم متاسفانه فیلتر هست.اما می شه با فیلتر شکن و ... باز کرد . این سایت هم سایت خوبی هست 6. Vixy فرق این سایت با 5 بالای این هست که شما می توانید فایل ویدئویی خودتان را به فرمت های رایجی مثل DivX avi, mov, mp4, 3gp, or mp3 همزمان دریافت کنید. 7. VideoDownloader این هم پلاگینی برای فایرفاکس هست که خیلی شبیه KeepVid هست با این تفاوت که شما می توانید با استفاده از این پلاگین هر ویدئویی را از هر سایتی دریافت کنید. 8. YouTubia این سایت با بقیه یه فرق اساسی داره فرقش این هست که شما می توانید به راحتی جست و جو کنید در فایل های یوتیوب و همچنین انها را دنلود کنید. 9. VidGrab این سایت هم همانند سایت های دیگه شما می توانید فایل های یوتیوب را ذخیره کنید. شاید تفاوتی که می توان گفت دارد این هست که فیلتر نیست و شما می توانید لیستی از کلیپ هایی که بیشتر بازدید را داشته را ببینید 10. Zamzar یک سایت که به کمک ان می توانید بسیاری از فرمت های رایج تصویری و صوتی را به یکدیگر تبدیل کنید و همچنین می توانید مانند VidGrab یوتیوب های مورد علاقه تان را دریافت کنید.